کد خبر: 691801 A

سردار محمدیان خبر داد:

فرمانده انتظامی استان البرز، گفت: با تلاش ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان ، یک باند حرفه ای سارقان سند نمره کار خودرو دستگیر و به 26 فقره سرقت اعتراف کردند.

به گزارش ایلنا، سردار عباسعلی محمدیان در جمع خبرنگاران، گفت: در پی مشکوک شدن ماموران به یک دستگاه خودرو زانتیا و توقیف آن با استعلام از شماره پلاک خودرو، مطلع شدند که خودرو سابقه سرقت در تهران را دارد، بنابراین راننده به همراه خودرو برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی استان منتقل شدند.

وی افزود: با توجه به اظهارات راننده مبنی بر این که خودرو را از نمایشگاه اتومبیل به قیمت روز خریداری کرده است و از سرقتی بودن آن اطلاعی ندارد پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت و در بررسی های کارشناسانه، غیر اصیل بودن ارکان خودرو و سندنمره بودن آن محرز شد.

این مقام عالی انتظامی گفت: با قوت گرفتن این احتمال که موضوع سند نمره کردن خودرو ها و تغییر ارکان خودرو کار یک باند حرفه ای است، تحقیقات گسترده در این خصوص آغاز شد و 2 نفر از افرادی که راننده خودرو با آنها وارد معامله شده بود شناسایی و دستگیر شدند.

سردار محمدیان افزود: بر اساس اعترافات متهمان دستگیر شده، عامل اصلی سند نمره خودروهای مسروقه فردی به نام "م" است که با راهنمایی‌های آنها و تحقیقات بی‌وفقه پلیسی در حال تردد با یک دستگاه خودرو مزدا 3 مسروقه و سند نمره در شهر کرج در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از منزل وی یک دستگاه خودرو تویوتا لندکروز سندنمره و اسناد ومدارک مربوط به خودروهای اوراقی و تصادفی کشف شد.

فرمانده انتظامی استان البرز اظهار کرد: با دستگیری این افراد، 2 نفر از سارقان سابقه دار که تحت تعقیب پلیس آگاهی تهران بزرگ بودند و همچنین 2 نفر از متصدیان صافکاری و نقاشی که تمامی موارد مربوط به تغییر اصالت خودروها در گاراژ آن ها انجام می شد شناسایی شدند.

وی بیان کرد: 2 نفر متهم که اقدام به صافکاری خودروهای سرقتی می کردند در کرج و یکی از شهرهای شمالی دستگیر و سارقان خودروها که از دستگیری همدستان خود مطلع شده و متواری بودند در شهرستان فردیس استان البرز دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آن ها یک دستگاه خودروی پژو 405 مسروقه کشف شد.

این مقام عالی انتظامی تصریح کرد: متهمان در بازجویی های ماموران به جرم خود مبنی بر سرقت خودروها و سند نمره کردن آنها اعتراف کرده و در خصوص شیوه و شگرد سرقت‌ها اذعان داشتند که با تشکیل یک باند 7 نفره پس از سرقت خودرو‌ها که اغلب مزدا 3، زانتیا، ماکسیما، پژو پارس، نیسان وانت، تویوتا لنکروز و ... بود، آن ها را به گاراژی در کرج انتقال داده و پس از تغییر ارکان خودرو و سند نمره کردن آنها ، به نمایشگاهی که متعلق به یکی از اعضای باند بود انتقال داده و اقدام به فروش آن ها به قیمت روز بازار می کردند.

سردار محمدیان با بیان این که سارقان به 26 فقره سرقت خودرو اعتراف کردند، گفت: متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

 

فرمانده انتظامی البرز سند نمره کار خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر