کد خبر: 691741 A

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرج :

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت که شهرداری این کلانشهر اراده ای برای جذب درآمدهای پایدار و تحقق منابع درآمدی ندارد.

به گزارش ایلنا، منصور وحیدی در جریان صد و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج که صبح امروز (چهارشنبه 23 آبان) به ریاست عباس زارع برگزار شد، با بیان اینکه طی 15 ماه گذشته هیچ ساماندهی در حوزه مالی و پولی شهرداری صورت نگرفته و توفیق خاصی نیز حاصل نشده است، گفت: ما در حالی شعارهای بزرگ می‌دهیم که تجزیه و تحلیل صحیحی از شرایط مالی نداریم و نقشه راه منسجمی برای درآمدزایی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه برخی مناطق که از آنها به عنوان مقام‌های برتر حوزه درآمدزایی یاد می‌شود، عملکرد شاخصی نداشته اند و ارقام جذب شده ماحصل برخی پرونده های بعضاً معنادار است، اظهار کرد: البته درآمدهای نقدی شهرداری تا حدودی مطلوب بوده که جای تقدیر دارد و در بحث تهاتری نیز باید اقدامات بیشتری صورت پذیرد. بنده از آقای شهردار انتظار دارم که کارگروه های درآمدی در سطح مناطق 10 گانه فعال شده و گزارشِ آن نیز به شورا ارائه شود.

این مسئول شهری با تاکید بر اینکه کلانشهر کرج صاحب پتانسیل های متعدد درآمدزایی است که مغفول مانده‌اند، اذعان داشت: برای مثال بیش از 14 ماه کنکاش در پرونده مگامال هنوز راه به جایی نبرده و حتی مشخص نیست که مالک اصلی این مجموعه چه شخصی است! این ساختمان یکی از بدهکاران عظیم شهر است که متاسفانه با گردن کلفتی از پرداخت حقوق شهر سرباز می‌زند! 

وحیدی در ادامه خطاب به کمالی زاده شهردار جدید کرج گفت که وی باید با کار و تلاش مضاعف برای جبران عقب ماندگی های موجود تلاش نماید و به ویژه در حوزه عمرانی که بسیاری از پروژه های مصوب حتی به مرحله انعقاد قرارداد با پیمانکار نرسیده اند، باید شتاب و سرعت بیشتری به امور داد و همچنین با کم کاری ها، بی انگیزگی ها و ضعف موجود در بین مدیران و حتی پرسنل نیز به شدت برخورد کرد.

وی در پایان با اشاره به میلیاردها تومان چک های برگشتی و بدهکاران دانه درشت که از پرداخت حقوق شهرداری کرج سرباز می زنند، خواستار فعال سازی واحد حقوقی به منظور اعاده حقوق شهر و شهروندان شد و تاکید کرد که بهترین راهکار بهبود درآمدزایی در شرایط کنونی توسل به وصول مطالبات است.

شورای شهر کرج شهرداری کرج منصور وحیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر