کد خبر: 691683 A

آموزش و پرورش خراسان‌رضوی خبرداد:

مدیر روابط‌عمومی آموزش و پرورش خراسان‌رضوی گفت: نخستین مدرسه طبیعت کشور در مشهد پلمب شد.

به گزارش ایلنا، مهدی مجیدی‌فر در بیان دلایل پلمب این مدرسه گفت: طبق قانون هر مجموعه‌ای که بخواهد تحت عنوان مدرسه فعالیت کند، باید مجوز لازم را از آموزش و پرورش داشته باشد و در غیر این صورت نمی‌تواند کاری مرتبط با فعالیت‌های آموزشی صورت دهد.

مجیدی‌فر افزود: وقتی عنوان مدرسه به یک مجموعه تلقی می‌شود منظور مکانی است که فعالیت آموزشی دارد و باید مجوز داشته باشد اما مدرسه طبیعت فاقد مجوز بود و این مساله غیرقانونی است.

وی ادامه داد: علاوه بر تذکراتی که به این مدرسه دادیم، دو دستگاه متولی دیگر نیز به این مدرسه تذکر دادند اما فعالیت ادامه پیدا کرد و در نهایت فعلا فعالیت مدرسه متوقف شد تا دوستان به صورت قانونی به دنبال مجوز باشند.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: اگر مدرسه طبیعت تبدیل به مدرسه شد باید مطابق قانون آموزشی فعالیت کند و سپس فعالیت‌های فوق برنامه را با هماهنگی اولیاء داشته باشد.

مجیدی‌فر با طرح این سوال که اگر در این مدرسه اتفاقی رخ می‌داد چه کسی پاسخگو بود؟ خاطرنشان کرد: این مدرسه باید مجوز می‌‌داشت و به دلیل همین نداشتن مجوز، پلمب شده است.

سنگ بنای مدرسه طبیعت مشهد از سال 92 گذاشته‌ شد و پس از آن بیش از 40 مدرسه در سایر شهرهای کشور این مدارس طبیعت را پایه گذاری کردند.

آموزش و پرورش مجوز پلمب مدرسه طبیعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر