کد خبر: 691503 A

معاون استاندار البرز:

معاون استاندار البرز با اشاره به انباشت حجم عظیم سرمایه در بانک‌های خصوصی بر ضرورت حضورو مشارکت بانک‌های خصوصی در زمینه رونق تولید و اشتغال تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، عبادالله کامکار با بیان این مطلب در شورای بانک‌های استان اظهار داشت: بانک‌های خصوصی در فرایند توسعه استان نقش‌آفرین باشند. 

وی ارایه دقیق عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید را ضروری خواند و افزود: در حال حاضر 396 میلیارد تومان اعطای تسهیلات توسط بانک‌ها جذب واحدهای تولیدی شده است. یکی از دغدغه‌های جدی ما استفاده درست از ظرفیت و امکانات موجود و افزایش بهره‌وری است و بانک‌ها با مدیریت صحیح تسهیلات و هدایت آن به سوی تولید و اشتغال می‌توانند کمک بزرگی به توسعه استان داشته باشند. هدف اصلی ما در شورای بانک‌های استان تجمیع هدایت نقدینگی به سمت تولید و اشتغال است.

معاون استاندار تصریح کرد: موضوعاتی از جمله رونق تولید، اشتغال فراگیر، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و بحث آزادسازی واحدهای تولیدی که توسط بانک‌ها به‌علت بدهی تملیک شده‌اند مورد بحث قرار گرفته شد. مقرر شد واحدهای تولیدی تملیک شده توسط بانک ها از طریق کمسیون امور بانک ها احصاء شود.

کامکار تصریح کرد: هر چند تعداد قابل توجهی در این زمینه به چرخه تولید برگشته و از تملیک در آمدند و به صاحبان اصلی و یا بخش خصوصی واگذار شده است. واحدهایی که تسهیلات دریافت می‌کنند باید اهتمام ویژه‌ای در راستای تحقق اشتغال و رونق تولید داشته باشند. امروز نگاه اصلی در ایجاد فرصت‌های شغلی باید توجه به مقوله تولید باشد که برای این کار باید صنایع کوچک در اولویت حمایت باشند تا اشتغال بیشتری را ایجاد کنند.

معاون استاندار با بیان اینکه رونق صادرات غیر نفتی، ضرورت امروز اقتصاد است، افزود: تولید در البرز بر اساس صادرات محوری پیگیری و عملیاتی می‌شود و بر این اساس بخش اعظم فعالیت‌ها در راستای تولید با هدف تامین نیاز داخلی؛ اجرایی شده و تولید محصولات غیر نفتی امکان‌پذیر خواهد شد.

استان البرز عبادالله کامکار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر