کد خبر: 691463 A

سردار تقوی خبرداد:

فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری ۱۸۹ نفر به جرم فروش داروهای تقلبی در اینترنت و شبکه‌های مجازی توسط پلیس فتای این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار محمد کاظم تقوی در حاشیه اجرای طرح دستگیری فروشندگان داروهای تقلبی در مشهد اظهارکرد: هرگونه فروش دارو یا ابزار پزشکی به صورت اینترنتی یا میزبانی خدمات اینترنتی و واگذاری درگاه بانکی به فروشندگان داروی اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. 

وی افزود: تهیه هرگونه دارو و لوازم پزشکی مستقیم با سلامتی فرد و جامعه در ارتباط بوده و باید به تایید وزارت بهداشت و درمان پزشکی و تحت نظارت سازمان غذا و داروی کشور باشد، بنابراین شهروندان و کاربران محترم فضای سایبری خرید هرگونه دارو و لوازم پزشکی را از داروخانه و اماکن مجاز فروش دارو تهیه کنند تا دست کلاهبرداران و فرصت‌طلبان فضای سایبر را از رسیدن به مقاصد شوم کلاهبردارانه کوتاه کنند. 

فرمانده انتظامی خراسان رضوی بیان کرد:در اجرای طرح بین‌المللی مبارزه با فروش دارو در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی پیام‌رسان داخلی و خارجی مشخص شد، سودجویان فضای سایبری بیشترین فروش دارو آنلاین خود را در بستر اینستاگرام و تلگرام به‌فروش رسانده بودند. 

تقوی گفت: پلیس فتای خراسان رضوی با شناسایی و دستگیری بیش از ۱۸۹ متهم زن و مرد و کشف داروهای تقلبی و جعلی به ارزش بیش از ۱۰ میلیاردریال نظیر انواع قرص‌ها و شربت‌های لاغری و انواع روغن‌ها مانند روغن خراطین، روغن شترمرغ، روغن ارگان و روغن زالو و لوازم بهداشتی و همچنین دستگیری تعدادی از ارائه دهندگان خدمات میزبانی و درگاه بانکی به فروشندگان دارو در اینترنت کرده است.

خراسان رضوی داروی تقلبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر