کد خبر: 691171 A

معاون هماهنگی امور اقتصادی لرستان عنوان کرد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: خانه‌های مسافر در شهر‌ها و روستاها باید استاندارد لازم را داشته باشند.

به گزارش‌ ایلنا از لرستان، گودرز امیری در جلسه کارگروه امور اقتصادی و تولیدی که با موضوع بررسی و مسائل هتل‌داری در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه گردشگری بزرگترین ظرفیت استان‌محسوب می‌شود، بنابر این برای ارتقای کیفیت خدمات‌دهی، نوسازی و بازسازی تجهیزات هتل‌ها به عنوان پایگاه‌های اصلی اسکان مسافران باید ضوابط دیگری همچون آموزش کاربردی کارکنان و مهمان‌داران اجرایی شود.

وی‌تاکید کرد: آموزش مهمان‌داری و هتل‌ها در راستای بالابردن کیفیت خدمات و جلب رضایت گردشگران ضروری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با بیان اینکه در شهرهایی که هتل نداریم صدور مجوز خانه مسافر ضروری است، گفت: خانه‌های مسافر در روستاها و شهرها باید استانداردهای لازم را داشته باشند.

وی خانه مسافر را واحدهای اقامتی با مالکیت خصوصی عنوان کرد که مالکان آنها مجوز سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اخذ می‌کنند تا بتوانند واحد مسکونی خود را به صورت اجاره‌ای با قیمت مشخص در اختیار میهمانان و مسافران شهر خود قرار دهند.

امیری تصریح کرد: در شهرهایی که هتل دارند صدور مجوز خانه مسافر الزامی نیست.

معاون استاندار در بخش دیگری از سخنان خود بر ممنوعیت برپایی چادرهای مسافرتی در پارک‌ها توسط شهرداری‌ها در تمام ایام سال تاکید کرد و گفت: برپایی کمپینگ‌ به دلیل فراهم کردن زیرساخت‌های اقامتی و خدمات رفاهی و همچنین ایجاد امنیت به مراتب بهتر از چادرهای مسافرتی در پارک‌ها‌ست.

وی در ادامه افزود: شهرداری‌ها، هلال احمر و همچنین بخش خصوصی می‌توانند با گرفتن مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نسبت به ایجاد کمپینگ مسافرتی اقدام کنند.

خبرنگار: سلمان حیدری

برپایی کمپینگ‌ به جای چادر در پارک‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر