کد خبر: 690983 A

در دومین همایش شورای شهر و روستاهای پردیس عنوان شد:

مدیرکل روستا و شوراهای استان تهران گفت: مشکل روستاها تنگنای مالی نیست نداشتن ایده و خلاقیت است.

به گزارش ایلنا از شهرستان پردیس، دومین همایش شوراهای اسلامی  شهر و روستای شهرستان پردیس در سالن اجتماعات شهرداری پردیس با حضور فاطمه سعیدی نماینده مجلس، خانم پرند‌وار  مدیرکل امور روستایی و شوراها، فرماندار، شهرداران ،روسا و اعضای شورای اسلامی شهر‌های پردیس و بومهن، رئیس شورای اسلامی شهرستان پردیس، بخشداران  بومهن و جاجرود، روسا و اعضای شورای اسلامی روستاها و سایر روسای ادارات شهرستان پردیس برگزار شد.

فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران در مجلس با سخنرانی در این همایش گفت: شهرهای جدید به دلیل آماده سازی جهت زیرساخت ها نیازمند مدیران با تجربه و توانمند است که خوشبختانه آقای حقیقی به دلیل تجربیات و تلاش هایی که در این زمینه داشتند بعنوان فرماندار جدید شهرستان انتخاب شدند و توجه ویژه ای به فعالیت و الویت های روستاهای شهرستان دارند.

وی با اشاره به اقدامات ارزشمند دولت از برنامه های اجرا شده در حوزه روستاها، بحث های توانمندسازی روستاییان، تسهیلات ویژه روستایی و حمایت دهیاری‌ها و بودجه‌های مربوط به آنها نام برد و گفت: همچنین تلاش های ادارات امور روستایی و مدیران و دهیاران برای حل مشکلات روستاها از هیچ کس پنهان نیست.

پرندوار مدیرکل امور روستایی و شوراهای استان تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه امروز روستا با مشکل خاص دیگر نداریم گفت: همه روستاها بدلیل حمایت ها و توجهات دولت اب و برق و همه نیازهای اولیه مناسب را برخوردارند.

وی تاکید کرد:روستاهای کشور امروز مشکل مالی ندارند مشکل در ایده و خلاقیت دارند.

وی خاطر نشان کرد: روستاها باید از عریضه نویسی خارج شده و وارد برنامه نویسی شوند و دنبال ایده ها و راه‌های نوین باشند.

مدیرکل امور روستایی استان تهران در این همایش با اشاره به برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی ویژه دهیاران گفت: متاسفانه دهیاران این کلاس ها را جدی نمی‌گیرند و غالبا یا حضور ندارند و یا جدی نمی‌گیرند.

وی در پایان سخنرانی خود از فرماندار شهرستان پردیس درخواست جلسه پرسش پاسخ با دهیاران شهرستان پردیس را داشت.

امیرالله حقیقی فرماندار شهرستان پردیس نیز در این همایش تاکید جدی بر رعایت قوانین توسط شهرداران و دهیاران داشت.

وی با اشاره به قابلیت های بالای شهرستان پردبس در تقویت روستاها و استفاده از توانمندی های روستا گفت: روستاهای این شهرستان ظرفیت جذب گردشگر و تبدیل سدن به قطب گردشگری استان را دارد.

فرماندار شهرستان پردیس افزود: برپایی نمایشگاه‌ها توانمندی روستایی و تقویت و حمایت کارآفرینان در روستاها از اقدامات خوب دولت و حمایت های ویژه روستاها محسوب میشود و امیدواریم با برنامه های ارزشمندی که دولت در دست دارد  شاهد رشد و شکوفایی بیشتر روستاها باشیم‌.

به گزارش ایلنا در انتهای این مراسم کارگاه آموزشی و جلسه پریش و پاسخ برای دهیاران شهرستان پردیس برگزار شد.

خبر: نسا زارع

 

 

 

 

 

اعضای شورای اسلامی شهر رئیس شورای اسلامی شورای اسلامی شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر