کد خبر: 690806 A

در استان البرز؛

دختر نوجوان کاراته‌کا تحت حمایت کمیته امداد البرز در طول سه سال موفق به کسب هشت مدال رنگارنگ کشوری، منطقه‌ای و استانی شده است.

به گزارش ایلنا، دختر مددجوی ساکن شهر ماهدشت از توابع شهرستان کرج در استان البرز با بیان اینکه خانواده او مدت ده سال است که از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند در تشریح مسیر سخت کسب موفقیت‌های خود گفت: من یک‌ساله بودم که پدرم به دلیل ابتلا به بیماری گوارشی از دنیا رفت. در آن زمان برادر بزرگ‌ترم ۱۵ ساله بود و ناگزیر برای کمک به مخارج خانواده دست‌فروشی می‌کرد. مادرم به دلیل صدمات روحی ناشی از فوت پدر و بیماری افسردگی، توان تأمین مخارج زندگی خانواده هفت نفره ما را نداشت و به همین دلیل با مراجعه به کمیته امداد از این نهاد مدد گرفتیم.

وی افزود: در نزدیکی محل سکونت یک باشگاه ورزش‌های رزمی بود و من نیز خیلی علاقه‌مند به ورزش کاراته بودم از طرفی به دلیل پرجمعیت بودن خانواده، تأمین هزینه ورزش و شهریه باشگاه نیز سخت بود. ولی باهمت مادر و کمک برادرم مشکلات را از سر راه برداشتم.

دختر یتیم نخبه ورزشی با اشاره به اینکه در مدت سه سال پیشرفت چشمگیری در رشته کاراته داشته و از سال ۹۵ تاکنون موفق به کسب هشت مدال کشوری، منطقه‌ای و استانی شده است گفت: طی این مدت ضمن دستیابی به سه مقام اول منطقه‌ای و سه مقام استانی در سال‌های ۹۵ و ۹۶ با شرکت در دهمین و یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشوری رشته "کومیته" به ترتیب یک مدال طلا و یک مدال نقره کسب کردم.

وی گفت: هم‌اکنون با حمایت کمیته امداد و کمک ماهانه سه حامی نیکوکار طرح اکرام ایتام مصمم هستم به هدف‌های بزرگ‌تری برسم و امیدوارم روزی سکوهای جهانی را برای کشورم فتح کنم.

 

کمیته امداد البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر