کد خبر: 690620 A

با حضور مسئولان کشوری و استانی؛

مدیر کارخانه شرکت نفت پاسارگاد شیراز از صادرات یک میلیون تن قیر از دو پایانه صادراتی کشور خبرداد.

به گزارش ایلنا، سعید گودرزی در همایش قیر و آسفالت که با حضور برخی مسئولان استانی و مهندسان به همت شرکت نفت پاسارگاد در یاسوج برگزار شد با اشاره به اینکه شرکت نفت پاسارگاد بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادرکننده فرآورده‌های قیری در خاورمیانه است، افزود: این شرکت از 6 کارخانه در سراسر ایران شامل کارخانه تهران، کارخانه اراک، تبریز، شیراز، آبادان و بندرعباس تشکیل شده است .

وی با بیان اینکه شرکت نفت پاسارگاد دو پایانه صادراتی در سطح کشور دارد، اظهارکرد: این شرکت سال گذشته دو میلیون تن قیر تولید کرد که از این میزان یک‌میلیون تن صادر شده و یک‌میلیون تن مصرف داخل بود.

این مسئول خاطرنشان کرد: وزارت راه، اداره کل راه شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد، راهداری و بنیاد مسکن در قالب قیرهای تهاتری و قیر رایگان با ما همکاری می‌کنند و عملا با توجه به برنامه بودجه‌ای که تدوین شده قیر موردنیاز استان کهگیلویه و بویراحمد را تامین می‌کنیم .

گودرزی مصرف سالیانه قیر استان کهگیلویه و بویراحمد را حدود 20 تا 25 هزار تن دانست و تصریح کرد: شرکت نفت پاسارگاد آمادگی دارد که هم تامین قیر استان را به عهده بگیرد و هم کارهای تحقیقاتی را با مکانیک خاک استان، شهرداری، وزارت راه و راهداری انجام دهد تا منجر به تولید قیر باکیفیت شود .

وی با بیان اینکه یکی از اجزای اصلی تشکیل آسفالت قیر بوده و مهم‌ترین جز آسفالت است که کیفیت آسفالت را رقم می‌زند، اضافه کرد: شرکت نفت پاسارگاد روی بحث کیفیت خیلی کار کرده و از سال 85 تاکنون توانسته به عنوان منتخب نمونه کیفی استان و کشور شود.

 

یاسوج شرکت نفت پاسارگاد همایش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر