کد خبر: 686167 A

اکبر حیدری:

مدیرعامل خانه مطبوعات استان البرز ضمن تقدیر از اصحاب رسانه که سهم خوبی در انعکاس رویداد زیارت اربعین داشتند، گفت: خبرنگاران شکوه بزرگترین اجتماع مردمی را ثبت جهانی کردند.

به گزارش ایلنا، اکبر حیدری در آستانه اربعین حسینی با اشاره به برپایی مراسم پیاده‌روی این روز بزرگ و معنوی، گفت: پیاده‌روی اربعین، بزرگترین اجتماع بشری دنیا به شمار می‌رود که عظمت این اتفاق بزرگ نشانه قدرت جذب امام حسین(ع) و واقعه عاشورا است.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان البرز با تاکید بر استقبال جهانی از پیاده‌روی اربعین افزود: با برپایی مراسم پیاده‌روی در سال‌های گذشته شاهد مخابره اتفاقات و صحنه‌های بی‌نظیر از خبرنگاران سراسر جهان بوده‌ایم، مواردی همچون حضور یک پزشک کانادایی همراه خانواده در مراسم پیاده‌روی و استقبال شیعیان عراقی از زائرین کربلا.

حیدری در ادامه به نقش خبرنگاران در بازتاب شکوه پیاده‌روی اربعین در سراسر جهان اشاره کرد و اظهار داشت: شکوه و عظمت پیاده‌روی سالروز اربعین بر هیچ‌کس پوشیده نیست اما در این میان از نقش موثر خبرنگاران که همواره برای مخابره حقایق تلاش می‌کنند نمی‌توان چشم‌پوشی کرد، با حضور خبرنگاران بزرگی و جلال مراسم پیاده‌روی اربعین به نظر جهانیان رسیده است.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان البرز به حضور افراد غیر مسلمان در راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: شرکت افرادی با ادیان مختلف در راهپیمایی اربعین نشانه تاثیر شخصیت امام‌حسین(ع) در میان مردم جهان است که سبب شده افراد بسیاری به دین مبین اسلام روی بیاورند.

حیدری در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک با توجه به تفاهم نامه میان خانه مطبوعات و سازمان عتبات و عالیات استان البرز تعدادی از خبرنگاران به سفر زیارتی کربلای معلی مشرف شوند.

 

اربعین‎ حسینی مدیرعامل خانه مطبوعات استان البرز اکبر حیدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر