کد خبر: 685449 A

حسینی تبار در گفت وگو با ایلنا خبر داد:

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس از برگزاری اولین انتخابات کانون مداحان شهرستان پردیس طی آذر ماه جاری خبر داد.

حسین حسینی‌تبار در گفت وگو با خبرنگار ایلنا،ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به انتخاب اعضای اولین شورای مذهبی خلا وجود کانون مداحان احساس می‌شد که از این رو پیرو سیاست گذاری های انجام شده این انتخابات ۹ آذر ماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهرستان پردیس ۱۰۰ مداح فعالیت دارند، به اهمیت آسیب زدایی مداحی در شعر و لحن اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین وظایف کانون مداحان سوق دادن اعضا به سمت پیشبرد اهداف اصیل فرهنگ مداحی است.

حسینی تبار خاطر نشان شد: زمان ثبت نام این افراد از ۱۵ مهر ماه تا ۱۵ آبان است و واجدین شرایط پس از تایید صلاحیت توسط سازمان تبلیغات اسلامی اجازه تبلیغات در سطح شهرستان را دارند.

وی یادآور شد: طریقه برگزاری انتخابات به صورت شمارش‌دستی است که ۵ نفر بعنوان عضو اصلی، ۴نفر مداحی، ۳ نفر آیینی، ۳ نفر عضو علی البدل انتخاب می‌شوند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس با اشاره به شرایط سنی و قانونی افراد شرکت کننده گفت:  مداحانی که می‌خواهند در این انتخابات مشارکت کنند تا ۱۵ آبان باید در سامانه طوبا ثبت نام کنند و جزئیات شرایط سنی و قوانین شرکت در این سامانه درج شده است.

حسینی تبار افزود: مداحانی که برای انتخابات نامزد می شوند باید حداقل۶ ماه سکونت در شهرستان پردیس داشته و حداقل شرایط سنی برای مداحان ۲۴ سال و برای پیرغلامان حداکثر ۶۵ سال است.

وی در پایان زمان اعلام نتایج را  ۲۲ آذر ماه اعلام کرد و افزود: برگزاری آزمون تعیین سطح مداحان ۲۵ آبان ماه در سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان خواهد بود.

انتخابات تبلیغات مداحان سازمان تبلیغات اسلامی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر