کد خبر: 685135 A

در فارس صورت گرفت؛

فرمانده ایستگاه آتش نشانی شماره ۲۰ شیراز گفت: در پی واژگون شدن کامیون حامل آب ژاول (وایتکس) در مجموعه ورزشی پیام مخابرات این شهر، پنج نفر دچار مسمومیت و راهی بیمارستان شدند.

به گزارش ایلنا، غلامرضا چاه انجیری فرمانده ایستگاه آتش نشانی شماره ۲۰ شیراز گفت: در پی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شیراز مبنی بر واژگونی کامیون ایسوزو حامل چهار هزار لیتر وایتکس ماموران آتش نشانی از دو ایستگاه شماره ۲۰ و ۲ به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه این حادثه حدود ساعت ۲۱ و ۱۵ دقیقه شامگاه پنجشنبه با تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اعلام شد، ادامه داد: این خودرو که محموله چهار هزار لیتری آب ژاول را برای مصارف استخر مجموعه ورزشی پیام مخابرات حمل می‌کرده در سطح شیب دار داخل این مجموعه و پشت ساختمان استخر ترمز برید و با لوله اصلی گاز و دیوار برخورد کرد و در نهایت واژگون شد.
 
وی اضافه کرد: خوشبختانه لوله اصلی گاز نشتی پیدا نکرده، اما در اثر واژگونی کامیون، چهار مخزن یک هزار لیتری آب ژاول به خارج از خودرو پرتاب شد که در این میان، ۲ مخزن شکست و موجب پخش شدن وایتکس در محوطه شد.
 
فرمانده ایستگاه آتش نشانی شماره ۲۰ شیراز با اشاره به اینکه استنشاق گاز متساعد شده از مایع آب ژاول باعث مسمومیت انسان می‌شود گفت: پنج نفر از پرسنل رستوران مجموعه ورزشی پیام مخابرات در اثر استنشاق این گاز دچار مسمومیت و با خودرو‌های اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.
 
چاه انجیری با بیان این که برای پاک سازی و ایمن سازی محوطه حدود یکساعت تلاش صورت گرفت، افزود: پرسنل نیروی انتظامی و شرکت گاز نیز برای اطمینان و کنترل وضعیت به این محل اعزام شده اند و اکنون وضعیت در این محل به حالت عادی بازگشته است.
 
 

آتش نشانی بیمارستان گاز مخابرات نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر