کد خبر: 681195 A

دادستان عمومی و انقلاب بم خبرداد:

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بم از انهدام یکی از باند‌های قاچاق مسلحانه محموله‌های کلان مواد مخدر مرفین در شرق استان خبر داد و گفت: ضربه به باند‌های کلان مواد مخدر با قوت در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایلنا،  محمد ضیاالدینی دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بم گفت: شامگاه گذشته طی دو عملیات صورت گرفته توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره اطلاعات شهرستان بم، در مجموع ۶۱۲ کیلو و ۸۰۰ گرم مرفین، ۲۱۲ کیلوگرم تریاک و ۶۹ کیلو و ۳۰۰ گرم کشف و ضبط شده است.
 
وی ارزش ریالی مواد مخدر کشف شده را بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: پس از انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی، مشخص شد اعضای باند قاچاق بین المللی مواد مخدر قصد انتقال یک محموله سنگین مواد مخدر را از پهنای جغرافیایی استان کرمان را دارند.
 
ضیاالدینی افزود: بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار دادستانی و ماموران اداره اطلاعات شرق استان کرمان قرار گرفت و دستورات قضایی لازم جهت شناسایی و انهدام باند مذکور صادر شد.
 
دادستان بم گفت: سرانجام شامگاه گذشته افسران اطلاعاتی موفق شدند در دو نقطه مختلف باند مذکور را مورد ضربه قرار دهند و در این عملیات علاوه بر کشف مواد فوق، مقادیر لوازم و تجهیزات لجستیکی از قبیل: یک دستگاه کامیونت و یک خودروی پروژه ۴۰۵ توقیف شده است.
 
وی افزود: در بخشی از این عملیات، سوداگران مرگ سعی داشتند در پوشش تاکسی و از مسیر‌های اصلی و فرعی محموله مواد مخدر را به سایر نقاط کشور منتقل کنند که طی یک تعقیب و گریز مسلحانه و با هوشیاری ماموران امنیتی موفق به اجرای نقشه شوم خود نشدند.
 
دادستان بم گفت: بازرسی از دستگاه کامیونت سایپا دیزل نیز مقدار ۶۱۲ کیلو و ۸۰۰ گرم مرفین که به طرز ماهرانه‌ای توسط اعضای باند در سقف کانتین خودرو جاسازی شده بود کشف و ضبط شد.
 
ضیاالدینی، دادستان شهرستان بم در پایان از تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره اطلاعات شهرستان‌های شرقی استان کرمان قدردانی کرد.

سایپا قاچاق کشف و ضبط مرگ مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر