کد خبر: 681093 A

رئیس ستاد عتبات عالیات کرمانشاه خبرداد:

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه گفت: امسال بنابر شرایط امنیتی امکان خروج زوار از مرز خسروی مهیا نشد.

 به گزارش ایلنا، بهمن صحرایی اظهار داشت: در گذشته آسایش و آرامش برای زائران در کشور عراق وجود نداشت اما امروز امنیت کامل در آن برقرار است و شاهد حضور میلیونی مردم برای زیارت عتبات عالیات هستیم.
 
وی یادآور شد: در حال حاضر بیش از ۶۰ گروه کاری ۲۰ نفره در عتبات عالیات به کار مشغول هستند و گفتنی است به زودی صحن حضرت فاطمه (س) به صورت رسمی در نجف افتتاح می‌شود که کل این صحن با هنر ایرانی ساخته شده و ظرفیت ۲۰۰ هزار نفر را دارد.
 
صحرایی از ساخت صحن حضرت زینب (س) به متراژ ۶۰ هزار متر مربع در کربلا خبر داد و گفت: این صحن طی ۳ سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و هم چنین آخرین پروژه ساخت نیم ضریح حضرت زینب است که در حال حاضر در مسجد معتضدی کرمانشاه قرار دارد و کار ساخت آن در کارگاهی در مسجد جامع کرمانشاه انجام شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه از پیشرفت ۹۰ درصدی ساخت ضریح حضرت زینب (س) خبر داد و افزود: در ساخت این ضریح مراجع اجازه استفاده یک ریال بودجه دولتی را ندادند و کل هزینه ها از مشارکت های مردمی بوده است.

وی در ادامه به تقسیم کار ستاد اربعین کشوری در بحث پیاده روی اربعین اشاره کرد و ابراز داشت: امسال تا کنون ۷۲ موکب در سطح استان شناسنامه دار شده‌اند و تمام کسانی که قصد برپایی موکب را دارند باید پس از تکمیل فرم های مربوطه مجوز فعالیت را کسب کنند.
 
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه از افزایش ۴۰ درصدی موکب های امسال خبر داد و گفت: سال گذشته ۱۰ موکب در کشور عراق مستقر بود اما امسال ۱۵ موکب در آن طرف ساماندهی شده است.

عراق کربلا عتبات عالیات ستاد بازسازی عتبات عالیات مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر