کد خبر: 678390 A

نجفی تاکید کرد:

استاندار البرز گفت: حدود 100 میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت اشتغالزایی به روستاییان سختکوش البرزی پرداخت شده است.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی با تبریک روز ملی روستا و عشایر افزود: از این مبلغ 71 میلیارد تومان مربوط به تسهیلات اشتغال پایدار روستایی با کارمزد 6 درصد از محل صندوق توسعه ملی و 28 میلیارد تومان با کارمزد 8 درصد بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده با بنیاد علوی و برکت با استانداری البرز پرداخت شده است.

استاندار البرز طبق برآوردهای صورت گرفته در روستاهای البرز حدود 5 هزار بیکار وجود دارد ادامه داد: با پرداخت این تسهیلات برای بیش از 2 هزار و 500 نفر در روستاهای استان اشتغال ایجاد شده است.

نجفی افزود: علاوه بر تسهیلات پرداخت شده 36 میلیارد تومان دیگر در بخش اشتغال فراگیر روستایی و 22 میلیارد تومان نیز در بخش تفاهم‌نامه منعقد شده با بنیاد علوی و برکت با بانک‌های عامل عقد قرارداد شده که بزودی پرداخت می شود.

وی گفت: امسال با پرداخت تسهیلات و راه‌اندازی طرح‌ها برای این افراد اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد چراکه البرز با سرعت در راستای تحقق برنامه‌های حوزه روستایی و تحقق روستای بدون بیکار البرز حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه البرز در اشتغالزایی روستایی از استان‌های پیشرو در کشور محسوب می‌شود، اضافه کرد: این پیشتازی در حالی است که البرز از لحاظ دارا بودن روستاها نسبت به بسیاری از استان‌های کشور تعداد روستای کمتری دارد.

استاندار البرز با اشاره به پرداخت مبلغ 71 میلیارد تومان در بخش اشتغال روستایی فراگیر گفت: البرز از لحاظ پرداخت تسهیلات این بخش در رتبه سوم کشور قرار دارد این در حالی است که سال گذشته در رده‌های آخر قرار داشتیم.

نجفی خاطرنشان کرد: متقاضیان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی براساس چهارچوب و ضوابط تعیین شده برای دریافت تسهیلات از طریق سامانه کارا تقاضای خود را ثبت می‌کنند و تمامی طرح‌های سرمایه‌گذاری در چهارچوب نظام نظارت، مدیریت و کنترل طرح‌های سرمایه‌گذاری و با ابزارهای مختلف، نظارت می‌شود تا اثربخشی لازم را داشته باشد.

استاندار البرز، تسهیلات روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر