کد خبر: 677301 A

مدیرکل گمرکات کرمانشاه خبرداد:

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از کسب رتبه نخست گمرک بازارچه مرزی سومار در صادرات به عراق طی ۶ ماهه ابتدای سال‌جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، خلیل حیدری اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری گمرک بازارچه مرزی سومار در بین گمرکات مرزی  کشور با عراق ، جایگاه نخست صادرات به این کشور  را به خود اختصاص داد.
 
وی گفت: ایران در ۶ ماهه نخست سال‌جاری در مجموع ۹ میلیون و ۷۶۵ هزار و ۳۳۱ تن کالا به ارزش ۴ میلیارد و ۵۶۱ میلیون ۱۳۴ هزار و ۲۶۷ دلار به کشور عراق صادرکرده است که از این مقدار گمرکات استان کرمانشاه  با صدور ۲ میلیون  ۷۷۵ هزارو ۶۹۰ تن کالا (اظهاری و عبوری) به ارزش یک میلیارد و ۳۶۱  میلیون و ۲۶۸ هزار و ۹۳۲  دلار از لحاظ وزنی سهم ۲۸ درصدی و از حیث ارزشی سهم ۳۰ درصدی صادرات کل کشور به عراق را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در ۶ ماهه نخست سالجاری از مجموع ۲ میلیون  ۷۷۵ هزار و ۶۹۰ تن کالای صادراتی گمرکات استان کرمانشاه (اظهاری و عبوری) به ارزش یک میلیارد و ۳۶۱  میلیون و ۲۶۸ هزار و ۹۳۲  به عراق، گمرک بازارچه مرزی سومار توانست با  با صدور ۵۹۷ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۹۸۰ دلار کالا به وزن ۶۲۶  هزار و ۶۱۱ تن در بین گمرکات مرزی  کشور با عراق رتبه نخست صادرات به  این کشور  را  به خوداختصاص دهد.
 
حیدری بیان داشت:  در ۶ ماهه نخست سالجاری میزان کالای صادراتی خروجی از  گمرک بازارچه مرزی سومار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۹۳ درصد و از حیث وزن نیز ۶۴ درصد رشد داشته است .
 
وی عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را ظروف از مواد پلاستیکی، سیب‌زمینی محفوظ شده، گوجه فرنگی تازه یا سردکرده، انواع کاشی ،انواع نایلون پلاستیکی، کولرهای آبی ، گرانول پلی اتیلن، نایلون پلاستیکی رولی، انواع بستنی،  مصنوعات پلاستیکی شامل انواع ورقه و پالت  عنوان کرد.

ایران دلار عراق گمرک رتبه نخست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر