کد خبر: 674668 A

فرماندار آستارا :

فرماندار آستارا گفت: منابع تولید آب در آستارا محدود است و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان باید نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته باشد.

به‌گزارش ایلنا از رشت، یونس رنجکش درجلسه کمیته تخصیص آب شهرستان آستارا که با حضور مدیران‌عامل آب منطقه ای، آبفا شهری و آبفار استان گیلان برگزار شد، اضافه کرد: با توجه به مشکلات اعتبار و اجرای طرح‌های بلند مدت آنچه که در این شهرستان اجرای آن ضروری است، تجمیع امکانات و منابع موجود در اختیار سازمان های مربوطه و عملیاتی کردن طرح های ضربتی است.

 وی اضافه کرد: مدیریت منابع موجود باید به بهترین روش انجام شود و در این زمینه نباید سهل انگاری صورت گیرد.

وی اضافه کرد: لایروبی رودخانه‌ها و آب بندان ها، تجهیز خطوط انتقال آب روستایی و رفع مشکل فاضلاب باید مورد توجه دستگاه های متولی قرار گیرد.

وی افزود: فرسودگی شبکه های آبرسانی از مشکلات موجود در حوزه آب روستایی است و همه ساله در ماه های تیر و مرداد فشار آب کاهش می یابد و بخش عمده ای از آب روستاهای آستارا از طریق منابع آب شهری تامین می شود.

وی بیان کرد: منابع تولید آب در آستارا محدود است و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان باید نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته باشد.

وی اظهار داشت: وضعیت سد لاستیکی باید هرچه سریعتر مشخص شود و در اجرای سریع آن نباید هیچ تردید داشت چون بخش عمده ای از مشکلات آب شرب و کشاورزی آستارا از این طریق برطرف می شود.

وی از مدیران استانی شرکت کننده در این جلسه خواست تا تمهیدات لازم در بهره مندی از ظرفیت های شهرستانی برای اتخاذ تصمیمات لازم را فراهم نمایند و با تفویض اختیار به مدیران مربوطه از طولانی شدن تصمیم سازی ها جلوگیری کنند.

 وی ادامه داد: هرچه سریعتر باید آب بندان ها و رودخانه های شهرستان لایروبی شوند تا از بروز سیلاب های فصلی جلوگیری به عمل آید.

درادامه این جلسه که نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل آب منطقه ای، مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی و مدیر عامل آب و فاضلاب شهری حضور داشتند، ضمن تاکید بر رفع مشکلات تامین منابع آب شهرستان تصمیماتی درخصوص لایروبی رودخانه ها و چگونگی برداشت و مصرف مصالح موجود در آب بندان ها و رودخانه های شهرستان و وضعیت انتقال آب شرب مورد نیاز روستای ویرمونی و  همچنین اصلاح شبکه انتقال آب این شهرستان تصمیماتی اتخاذ شد که با تاکید فرماندار مقرر گردید ظرف یک هفته آینده اجرایی شوند.

آب و فاضلاب استان گیلان شرکت آب و فاضلاب مشکلات نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر