کد خبر: 674229 A

شهردار اصفهان:

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه در مسئله آب زاینده رود، باید تمام مسائل از گردشگری تا حفظ آثار تاریخی در نظر گرفته شود ،گفت: زاینده رود باعث می‌شود 5 هزار هکتار فضای سبز شهر حفظ شده و از فرونشست زمین و آسیب رسیدن به 500 هکتار بافت تاریخی شهر نیز جلوگیری می شود .

به گزارش ایلنا، به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی در جلسه‌ای که با حضور مدیران شهری، نمایندگان سازمان‌ها و‌ جمعی از فعالان محیط زیست پیرامون موضوع آب برگزار شد، با بیان اینکه با تلاش های صورت گرفته نگرانی درباره پیرامون تامین آب درسال جاری تا حدودی برطرف شد، افزود: با این وجود این نگرانی برای سال های آینده همچنان وجود دارد و روزهای سخت تر از شرایط فعلی در پیش خواهد بود.   

وی هدف مشترک همگان را تامین آب شرب سالم مورد نیاز برای مردم ذکر کرد و افزود: هیچ کس نمی‌تواند بگوید آب شرب به عنوان یک حق مسلم بشری در اختیار کسی نباشد و در مجموع در موضوع آب باید اولویت بندی ها را نیز در نظر گرفت تا تصمیم غلطی اتخاذ نشود.     

شهردار اصفهان تأکید کرد: ایده آل این است که نه تنها رودخانه پر شود بلکه مادی های بسیار زیادی نیز که در شهر اصفهان وجود دارد از وجود آب بهره مند شوند. این موضوع باعث می شود 5 هزار هکتار فضای سبز شهر حفظ شده و همچنین از فرونشست زمین و آسیب رسیدن به  500 هکتار بافت تاریخی شهر نیز جلوگیری شود که البته این موضوع از حفظ فضای سبز نیز مهمتر است.

وی افزود: امسال سخت‌ترین روزها بر شهرداری اصفهان گذشت. شاید بسیاری از افراد ندانند که چه اتفاقات و اقداماتی به وقوع پیوست تا فضای سبز شهر همچنان حفظ شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه حفظ زاینده رود تنها برای نگهداری فضای سبز، رونق گردشگری و حفظ میراث تاریخی نیست، گفت: جریان داشتن رودخانه در زاینده رود موجب حفظ سلامتی مردم نیز می شود. نرسیدن آب به تالاب گاوخونی باعث پراکنده شدن ریزدانه ها و به خطر افتادن سلامت مردم می شود.   

شهردار اصفهان با بیان اینکه آبیاری 3 هزارو 700 هکتار و حفظ فضای سبز کار آسانی نیست، تاکید کرد: در طول ماه های گذشته چند هزار تانکر برای آبیاری فضای سبز اصفهان خریداری و به کار گرفته شد تا این فضای سبز حفظ شود.  

وی بیان داشت: تصمیمات باید به گونه ای اتخاذ شود که به هویت اصلی اصفهان آسیب وارد نشود. اصفهان تنها متعلق به خودش نبوده و به همه جهان تعلق دارد.  

 

 

 

اصفهان زمین سلامت فضای سبز گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر