کد خبر: 672685 A

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز:

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز گفت: البرز استانی ورزشی است و رویکرد آن در کشور قابل‌ ملاحظه و نیازمند یاری است.

به گزارش ایلنا، امروز لایحه دو فوریتی کمک‌ هزینه اعزام ورزشکاران استان به بازی‌های آسیایی جاکارتا به میزان یک میلیارد و پانصد میلیون ریال از جمله لوایحی بود که در جلسه هشتاد و نهم رسمی شورا مطرح و با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز بررسی شد.

عباس زارع، رئیس شورا در این خصوص گفت: البرز در کسب مقام‌های ملی و بین‌المللی شاخص است به همین منظور باید کمیته‌ای تشکیل شود تا در خصوص نحوه همکاری شورا با اداره کل ورزش و جوانان استان البرز تصمیم‌گیری شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز گفت: البرز استانی ورزشی است و رویکرد آن در کشور قابل‌ملاحظه و نیازمند یاری است. در حال حاضر اداره کل ورزش و جوانان استان البرز از طریق اجاره اماکن ورزش کسب درآمد دارد.

وی تاکید کرد: از شورای شهر کرج می‌خواهیم در برگزاری مراسم تجلیل از ورزشکاران ما را یاری کند زیرا این مهم در بسیاری از شهرها انجام‌شده است.

غفرانی با اشاره به کسب مدال‌های مختلف توسط ورزشکاران البرزی به‌ویژه کرجی در رقابت‌های ملی و بین‌المللی، گفت: ۲۰ درصد مدال کسب‌شده برای ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا توسط قهرمانان ورزشی استان البرز کسب‌شده است. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز در بخش دیگری با تاکید بر اینکه برخی هیئت‌های ورزشی استان در پارک‌های شهر تمرین می‌کنند، گفت: ورزشکاران استان در شرایط سخت برای استان و کشور مدال کسب می‌کنند.

سرانه ورزشی البرز، پائین است

حسین محمدی، رئیس کمیسیون محیط‌زیست شورای شهر کرج هم گفت: سرانه ورزشی در البرز برای هر نفر حدود نیم مترمربع است و از این میزان در قیاس با سطح استاندارد بسیار پایین است؛  درنتیجه این کمبودها هم  ورزشکاران ما برای فعالیت ورزشی به دیگر شهرها ازجمله پایتخت مراجعه می‌کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: نیاز است بر اساس ارائه یک گزارش از سوی اداره کل ورزش و جوانان البرز به شورای شهر کرج در خصوص اماکن موجود، تجهیزات و امکانات آن همکاری‌هایی برای انعقاد یک تفاهم‌نامه میان این اداره کل ورزش و جوانان استان البرز و شورای شهر کرج انجام شود.

لزوم تعامل با اداره کل ورزش و جوانان

منصور وحیدی، نائب رئیس شورای شهر کرج، بیان کرد: باید رابطه خیلی نزدیکی میان کمیسیون فرهنگی - ورزشی شورای شهر کرج با اداره کل ورزش و جوانان استان البرز ایجاد شود تا در قالب آن سالن‌ها و زمین‌های جدید ورزشی احداث شود.

وی در ادامه افزود: متأسفانه عملکرد ما در حوزه تعاملات ورزشی در کرج ضعیف بوده است؛ درحالی‌که برای پروژه‌های عمرانی پول‌های کلان صرف می‌کنیم. 

نائب رئیس شورای شهر کرج گفت: تغییر برنامه و سیاست برای ساماندهی کارها و اصلاح این کلاف سردرگم در حوزه فرهنگی و ورزشی شورا و شهرداری کرج وجود دارد که در این راستا باید تقسیم صحیح بودجه فرهنگی و ورزشی لحاظ شود.

هزینه برای ورزش، کاهش هزینه های بَعدی است

رحیم خستو، سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج گفت: ایجاد لینک تعاملی میان شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان به منظور افزایش سطح سلامت شهروندان امری ضروری است.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده کار شهرداری خدماتی است، تصریح کرد: هزینه برای ورزش، هزینه برای سلامت جامعه و کاهش هزینه های بَعدی است.

خستو اضافه کرد: ما در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری مشکل چگونگی استفاده از مکان های ورزشی را داریم که حل این مشکل بدون هماهنگی با اداره کل ورزش و جوانان دشوار است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج افزود: ایجاد لینک تعاملی میان این دو دستگاه اثرات مثبتی را برای شهر به دنبال دارد.

فریده بزنی بیرانوند، عضو شورای اسلامی شهر کرج نیز در جهت حمایت از ورزش و جوانان اظهار داشت: جوانان سرمایه های مملکت ما هستند و افتخار آفرینی آنها در ورزش افتخار ماست.

وی افزود: امروز معضلات و آسیب های اجتماعی که در کشور شاهدیم به علت کم توجهی به حوزه ورزش و سلامت جوانان بوده و با حمایت از این قشر باید بتوانیم جوانان را به سمت ورزش و تحرک و پویایی سوق دهیم.

اکبر سلیم نژاد، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج نیز تاکید داشت: ضرورت دارد لوایح فرهنگی و ورزشی به کمیسیون فرهنگی ارسال گردد تا با بررسی کارشناسانه تصمیم دقیق و صحیح تری گرفته شود.

در پایان این جلسه مقرر شد لایحه مذکور به شهرداری کرج عودت داده شود و از محل ردیف‌های اعتباری خاص لایحه‌ای جدید تنظیم‌شده و بعد از ارسال آن به صحن شورای شهر کرج در خصوص تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران ورزشی اقدامات لازم انجام شود.

شورای شهر کرج مدیرکل ورزش و جوانان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر