کد خبر: 672623 A

نجفی تاکید کرد:

استاندار البرز با عنوان اینکه رونق تولید و ایجاد اشتغال را همچنان با جدیت دنبال می کنیم، گفت: رشد روز افزون جمعیت و نرخ بالای مهاجرت البرز، نیازمند اهتمام ویژه در اشتغالزایی است.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که ظهر امروز برگزار شد با تاکید بر اینکه نمی توان با مسائل حوزه بانوان شعاری و تبلیغاتی برخورد کرد، افزود: جلسات استانداری باید منتج به اجرای مصوبات باشد چراکه هدف از تشکیل چنین نشست هایی اقدام و عمل در راستای بهبود شرایط است.

وی ادامه داد: اشتغال جوانان و اتخاذ تدابیری برای تسریع در تسهیل روند تولید و رونق اقتصاد استان از اهم اموری است که برای تحقق آنها طی هفته چندین جلسه برگزار می شود.

نجفی گفت: در شرایط کنونی، کشور با مشکلات فراوانی مواجه است و در میدان جنگ اقتصادی و تبلیغاتی باید با قدرت حاضر شویم از این رو مجموعه البرز با انسجام و وحدت درصدد حل موانع استانی هستند ولی برخی امور نیز خارج از اراده استان است.

وی با اشاره به اهمیت استارت آپ ها در راستای ایجاد اشتغال پایدار افزود: البرز در این حوزه جایگاه بسیار خوبی دارد چراکه این استان رتبه های دوم و سوم کشوری را در بخش آی سی تی و شرکت های دانش بنیان دارد.

استاندار البرز اضافه کرد: البرز در حوزه استارت آپ ها عملکرد بسیار خوبی داشته که این امر منجر به 7 سفر معاون  علمی و فناوری رییس جمهوری ظرف کمتر از 8 ماه شده است.

وی به نرخ بالای مهاجرت به استان اشاره کرد و گفت: بر این اساس اشتغالزایی در این استان با جدیت ویژه ای دنبال می شود و تاکنون توفیقات ارزشمندی نیز بدست آمده و آمارهای ارائه شده نسبت به مدت مشابه سال قبل گواه این مدعاست ولی تلاش ها همچنان تا کسب رضایت مردم ادامه دارد.

نجفی افزود: باید دانشگاه ها روابط گسترده تری با استارت آپ ها برقرار کنند چراکه ظرفیت بزرگی را دارند که می توان در حوزه اشتغالزایی بهره برد.

وی خاطرنشان کرد: شرایط صادرات در استان مهیا است و با توجه به این امر پایانه صادرات استان ثبت شده و به زودی راه اندازی می شود همچنین فرودگاه پیام نیز با پیشرفت رو افزون در این رابطه تاثیر بسزایی دارد.

استاندار البرز گفت: اکنون که واردات پوشاک و بسیاری از اقلام بصرفه نیست، تولیدکنندگان داخلی می توانند با قدرت بیشتری وارد میدان شده و با محصولات با کیفیت و قابل رقابت، بازارهای داخلی را از آن خود کنند.

وی افزود: خانه استارت آپ در البرز راه اندازی شده و باید توسط تمامی بخش های دولتی و خصوصی مورد حمایت قرار گیرد.

استاندار البرز، اشتغالزایی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر