کد خبر: 672400 A

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل خبرداد:

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: با ورود سامانه پرفشار و سرد به استان اردبیل، کاهش پنج تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا طی ساعات آینده در اکثر مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

به‌گزارش ایلنا، علی دولتی‌مهر با اشاره به ورود سامانه سرد و بارشی به استان افزود: بیشترین تاثیر این سامانه در شهرهای منتهی به استان گیلان دیده خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان گفت: شهرهای نمین، خلخال، اردبیل و حتی شهرهای بیله سوار، بخض موران گرمی و پارس آباد تحت تاثیر این سامانه قرارخواهد گرفت و طی روزهای آینده بارش‌های رگباری توام با رعد و برق را در برخی مناطق انتظار داریم.

وی مه گرفتگی و کاهش دید بویژه در مناطق کوهستانی و گردنه‌های استان را از دیگر پدیده‌های غالب طی روزهای آینده برشمرد و گفت: برای شمال استان نیز بارش باران، رگبار، رعد و برق پیش‌بینی‌ شده است.

مدیرکل هواشناسی استان با اشاره به وضعیت جاده‌ها و گردنه‌های مواصلاتی این استان گفت: طی روزهای آینده در بیشتر محورها بویژه محورهای کوهستانی و گردنه‌ها مه شدید و بارش خفیف را شاهد خواهیم بود.

دولتی‌مهر در عین حال با ابراز امیدواری از تداوم بارش‌ها در این استان طی فصل پاییز بیان داشت: بارش‌های این فصل باعث خوشحالی کشاورزان منطقه شده و شاهد رونق  کشت دیم خواهیم بود.

کاهش دما سامانه بارشی مه و باران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر