کد خبر: 670586 A

مدیر کل بحران کردستان خبرداد:

مدیر کل مدیریت ستاد بحران کردستان خبرداد: احتمال بارش باران و سیلابی شدن مسیل و رودخانه‌ها در استان کُردستان وجود دارد.

به گزارش ایلنا، مدیر کل مدیریت بحران استانداری کُردستان گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی و طبق اطلاعیه شماره ۶۱ هواشناسی کشور در روز جمعه ۳۰ شهریور، رعایت جوانب احتیاط توسط مردم از جمله در مناطق روستایی بویژه در بعد از ظهر امروز تا صبح فردا ضروری است.

اقبال افزود : بر اساس این اخطار پیش‌بینی می‌شود به علت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی، احتمال وقوع سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و رودخانه‌های مناطق کوهپایه‌ای برخی استان‌های غربی از جمله کُردستان وجود دارد.

همچنین بر اساس این اطلاعیه انتظار می‌رود کشاورزان در مرحله اول نسبت به جمع آوری محصولات خود اقدام و از تردد و اطراق در دره‌ها ، حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

وی اضافه کرد: این اداره کل به منظور آمادگی همه دستگاه‌های خدمات رسان از جمله هلال احمر ، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، فرمانداری‌ها و اورژانس ، دستور آماده باش صادر کرده است.

سازمان هواشناسی روز گذشته نسبت به احتمال سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و رودخانه‌های مناطق کوهپایه‌ای برخی استان‌ها برای شنبه و یکشنبه هفته جاری هشدار داد.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی کُردستان با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های پیش یابی هواشناسی، با عبور موجی از سطوح میانی جو از شمال غرب کشور ، از بعد از ظهر امروز تا صبح دوشنبه شاهد رشد و افزایش موضعی ابر، وزش قابل ملاحظه و گاهی شدید باد و احتمال بارش خفیف و پراکنده باران در برخی از نقاط این استان خواهیم بود.

از جمعه تا صبح یکشنبه ، دمای هوا روند نزولی داشته و ۲ تا ۳ درجه سانتیگراد در طول روز کاهش خواهد یافت و همچنان تداوم خنکی هوای شبانه و اوایل صبح نیز پیش بینی می‌شود.

دیروز ۸ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان شمالی، سمنان، گلستان، مازندران و همدان تحت تأثیر سیل و آبگرفتگی، رعد و برق و طوفان قرار داشتند.

آماده باش بارش باران سیل اردبیل سیل و آبگرفتگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر