کد خبر: 660808 A

مدیرکل بحران استانداری سیستان و بلوچستان خبر داد ؛

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۱۷۱ نفر از ۸۱۰ مراجعه کننده به مراکز درمانی به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک سیستان در بیمارستان‌ها بستری شدند.

به گزارش ایلنا، عبدالرحمن شهنوازی گفت: ۱۷۱ نفر از ۲۹ مرداد تاکنون به سبب عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و پایگاه‌های اورژانس مراجعه کرده بودند که ۶۳۹ نفر آنان به صورت سرپایی درمان و بقیه بستری شدند.

وی بیان کرد:‌ همچنین در این مدت هفت هزار و ۸۵۲ بطری آب معدنی و ۹۰۶ بسته مواد غذایی توسط جمعیت هلال احمر در منطقه سیستان توزیع شد.
 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: حدود ۷۰۰ متر از جاده زابل- نهبندان، چون در کانون ماسه بادی قرار دارد با شدت گرفتن توفان و حرکت شن‌های روان بر روی جاده این مسیر مسدود می‌شود.
 
شهنوازی گفت: هم اینک از شدت وزش توفان در منطقه سیستان کاسته شده است، اما با شدت گرفتن توفان از روز چهارشنبه-7شهریور ماه جاری-  احتمال مسدود شدن دوباره مسیر زابل - نهبندان وجود دارد.
 
وی بیان کرد: وزش باد شدید، افزایش غلظت ریزگرد‌ها و آلودگی هوا، روز گذشته ادارات و نهاد‌های شهرستان‌های زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز را به تعطیلی کشاند.
 
مسئول روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های استان نیز روز گذشته گفت: ۴ پرواز هواپیمای در مسیر‌های تهران - زابل - ایرانشهر و مشهد - زابل - مشهد به دلیل افزایش گرد و خاک ناشی از توفان و کاهش شدید دید لغو شد.
 
به گفته مصدق گودرزی‌فر کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه قدری از شدت توفان کاسته شده و از روز چهارشنبه هفته جاری دوباره وزش باد و گرد و خاک در نواحی شمالی این استان شدت می‌یابد.
 

بیمارستان سیستان و بلوچستان گرد و خاک مدیریت بحران مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر