کد خبر: 659305 A

در پنج ماهه نخست امسال اتفاق افتاد؛

32 کودک به علت سهل‌انگاری والدین در پنج ماهه نخست امسال در سوانح جاده‌ای استان همدان جان خود را از دست دادند.

سرهنگ رضا عزیزی رئیس پلیس راه استان همدان با عنوان اینکه سن بیشتر جان‌باختگان 3و 6 ماهه و کمتر از چهار سال بوده است اظهار داشت: مقصر اصلی مرگ کودکان در سوانح جاده‌ای والدین هستند.

وی افزود: با وجود اینکه همواره بر اهمیت استفاده از صندلی کودک در خودرو تاکید شده است اما همچنان این نکته حائز اهمیت مغفول مانده است.
 
رئیس پلیس راه استان همدان ادامه داد:‌طبق مصوبه اخیر دولت ، استفاده از صندلی کودک در خودرو الزامی است که با ابلاغ این مصوبه، ماموران بدون اغماض رانندگان متخلف را اعمال قانون می‌کنند.
 
سرهنگ عزیزی تاکید کرد: آغوش والدین محل مناسبی برای حفاظت از کودک در حین رانندگی نیست چراکه هنگام بروز حادثه، والدین ابتدا دنبال نقطه اتکا برای ثابت نگهداشتن و حفظ جان خود هستند سپس به یاد کودک می‌افتند.
 
وی افزود: هنگام ترمزهای ناگهانی و واژگونی وسیله نقلیه، کودک از آغوش مادر به بیرون پرتاب شده یا سر او به شیشه خودرو و صندلی برخورد می‌کند.
 
رئیس پلیس راه استان همدان بیان کرد: هر چقدر والدین توان و قدرت بدنی بالایی برای نگهداری کودک در آغوش داشته باشند با توجه به ناگهانی بودن حادثه نمی‌توانند، جان کودک را حفظ کنند.
 
سرهنگ عزیزی گفت: استفاده از کمربند ایمنی نقش بی‌بدیلی در حفظ جان افراد و کاهش صدمه به بدن، هنگام بروز سوانح رانندگی دارد.
 
114 تن در سوانح درون و برون شهری سه ماهه نخست سال گذشته جان باختند که این آمار در فصل بهار امسال به 93 تن تقلیل یافت.

استان همدان تصادفات جاده ای جاده والدین همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر