کد خبر: 652439 A

شریعتمداری در سیریز کرمان:

وزیر صنعت گفت: اگر بخش خصوصی آمادگی حضور داشته باشد قلمم به سمت واگذاری و دولتی‌کردن اقتصاد ایران نمی‌چرخد.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری در آغاز عملیات اجرایی کارخانه تولید کنسانتره سنگ‌آهن در سیریز زرند افزود: امروز کشورمان در حوزه فولاد در جهان حرفی برای گفتن دارد و در حوزه تولید آهن اسفنجی بی‌اغراق در جهان برتریم و در زنجیره فولد ۱۱۰ میلیون تن ظرفیت با عملکرد ۷۰ درصدی در حال اجراست.

وی افزود: ظرف ۶ ماه آینده مقدمات شروع بهره‌برداری از این واحد را شاهد خواهیم بود و این خبری مسرت بخش است و نتیجه این اقدامات موجبات ایجاد ارزش افزوده بیشتر،‌ بهره‌برداری بیشتر از منابع طبیعی، اشتغال و به کارگیری ابتکار و خلاقیت جوانان در عرصه‌های گوناگون کار و تولید است.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با اشاره به انتخاب صنعتگران بخش‌خصوصی به‌عنوان مشاوران صنعتی و معدنی در وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت تصریح کرد: کار در بخش‌خصوصی با دقت و کیفیت ارزان‌تر از کار در دولت است و مقدارش هم قابل توجه است.

شریعتمداری تاکید کرد: انتخاب من در واگذاری کار به بخش دولتی یا غیر دولتی حتما بخش غیر دولتی است مگر در جایی‌که بخش غیر دولتی ریسک بالایی داشته باشد یا به‌دلیل محرومیت منطقه بخش‌خصوصی علاقه‌مند باشد کنار بخش دولتی یا با مشارکت آن حضور یابد. اگر این دو فاکتور مهم نباشد و بخش‌خصوصی آمادگی حضور داشته باشد قلمم به سمت واگذاری و دولتی کردن اقتصاد ایران نمی‌چرخد.

شریعتمداری با تاکید بر لزوم سپردن کار به مردم افزود: دولت مسوولیت تامین امنیت کشور، سیاست خارجی، سیایت‌گذاری در عرصه‌های گوناگون و ایجاد انگیزه و تشویق بهتر را بر عهده دارد و این بهتر است تا اینکه دولت را متصدی امور کنیم.

محمد شریعتمداری‌ کنسانتره سنگ‌آهن شهرستان زرند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر