کد خبر: 640404 A

مدیرعامل آرامستان‌های شهرداری اصفهان مطرح کرد:

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان گفت: باید به سمت جلب مشارکت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت خیرین برای فراهم آوردن فضایی توأم با آسایش برای مردم در آرامستان حرکت کنیم.

به گزارش ایلنا از اصفهان، اولین کارگاه آموزشی تطهیرکنندگان (غسالان) استان اصفهان با هدف بهبود شرایط کاری این قشر و نیز آموزش احکام شرعی و مسائل بهداشتی به غسالان، پنجشنبه 14 تیر ماه در محل تالار شهروند برگزار می شود. 

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان در این باره اظهار داشت: این سازمان با همکاری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و اتحادیه آرامستان های کشور اقدام به برگزاری اولین کارگاه آموزشی در این زمینه کرده است و از این طریق قصد دارد با حضور اساتید کشوری، بیش از 100 نفر از تطهیرکنندگان آرامستان ها در شهرستان های مختلف استان را آموزش دهد.

سیدرضا جعفریان افزود: در این کارگاه، آموزش های تخصصی بهداشت عمومی و فردی اعم از تطهیر، تدفین و آموزش احکام شرعی اموات به غسالان شهر و استان اصفهان ارائه و در پایان کارگاه نیز گواهی نامه تخصصی آموزشی به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

لزوم مشارکت بخش خصوصی در ساخت فضاهای جانبی آرامستان ها

همچنین معاون خدمات شهری شهردار اصفهان در جلسه شورای عالی سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان با بیان اینکه مجموعه باغ رضوان از جهات مختلف برای شهرداری حائز اهمیت است، اظهار کرد: این مکان از جنبه های ‌معنوی، مذهبی و فرهنگی دارای اهمیت است. شهرداری نیازمند جلب رضایت و اعتماد مردم بوده و در این راستا باید اقداماتی در آرامستان باغ رضوان صورت گیرد تا سبب آرامش و آسایش بیشتر مردم شود. 

حیدر قاسمی تصریح کرد: باید به سمت جلب کمک های مردمی، مشارکت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت خیرین برای فراهم آوردن فضایی توأم با آسایش برای مردم در آرامستان حرکت کنیم. به عنوان مثال زمانی که مردم با فضای غم و اندوه در باغ رضوان مواجه هستند باید مکانی برای نگهداری فرزندان کوچک آنها با مشارکت بخش خصوصی مهیا شود تا خانواده ها شرایط بهتری برای برگزاری مراسم خود داشته باشند.  

وی اضافه کرد: همچنین می‌توان با مشارکت بخش‌خصوصی فضاهای مناسب مانند رستوران در مجموعه احداث کرد تا دغدغه مردم در خصوص برگزاری مراسم کمتر شود.

لزوم ساماندهی آرامستان های محلی

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با اشاره به لزوم ساماندهی آرامستان های محلی شهر اصفهان، گفت: باید محدوده ای برای این آرامستان ها مشخص شده و هیأت امنایی مبتنی بر سیاست های شهر، مسائل بهداشتی، مذهبی، زیست محیطی و اعتقادات مردم برای آرامستان های محلی انتخاب شود.

استان اصفهان استفاده از ظرفیت اصفهان بخش خصوصی شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر