کد خبر: 638518 A

رئیس‌جمهور در فرودگاه بندرعباس مطرح کرد:

رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان گفت: ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس، بزرگ ترین پالایشگاه جهان، کاری بزرگ و ارزشمند است که با همکاری و همدلی میسر شد.

به گزارش ایلنا، حسن روحانی در بدو ورود به استان هرمزگان و در فرودگاه بندرعباس گفت: بسیار خوشحالم که بار دیگر به استان هرمزگان سفر می‌کنم.

وی ضمن عرض سلام به هرمزگانی‌های خونگرم، ولایت‌مدار و حافظان خلیج فارس و تنگه هرمز افزود: برای افتتاح مرحله دوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به این استان آمده است.

وی گفت: با بهره برداری از مرحله دوم این پالایشگاه ، ایران جزو کشور‌های صادر کننده بنزین می‌شود.

رئیس جمهور افزود: ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس که بزرگترین پالایشگاه جهان است کاری بزرگ و ارزشمند است که با همکاری و همدلی میسر شد.

وی گفت: قرار است در این سفر و مراسم افتتاح درباره آغاز ساخت مرحله سوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس هم با مسئولان مربوط گفتگو کند.

روحانی افزود: توسعه هرمزگان در دستور کار دولت است.

وی فرودگاه بندرعباس را به مقصد پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس ترک کرد.

هواپیمای رئیس جمهور صبح امروز به منظور بازدید و افتتاح فاز دوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس وارد فرودگاه بین المللی بندرعباس شد. در این سفر زنگنه وزیر نفت آقای روحانی را همراهی می‌کند.

فریدون همتی استاندار هرمزگان، نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی در فرودگاه بین المللی بندرعباس از رئیس جمهور استقبال کردند.

مرحله اول پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس با تولید ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو ۵ در روز، اردیبهشت ۹۶ با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

جهان حسن روحانی خلیج فارس فرودگاه هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر