کد خبر: 592008 A

بامداد امروز رخ داد؛

تالار علامه فرزان یکی از بزرگترین آمفی تئاترهای بیرجند صبح امروز در آتش سوخت.

به گزارش ایلنا، مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بیرجند گفت: ساعت 5:13 دقیقه بامداد امروز، حریق به این سازمان اعلام و دو دقیقه بعد نیروها از نزدیکترین ایستگاه در خیابان سجاد شهر بیرجند، به محل حادثه اعزام شدند.

حسینی افزود: شدت آتش سوزی به حدی بود که فرمانده عملیات درخواست نیروی کمکی کرد و بلافاصله از 5 ایستگاه دیگر نیروها به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: 20 نیروی آتش‌نشان با 6 دستگاه خودروی سنگین، یک دستگاه بالابر و دو دستگاه تانکر آبرسان پشتیبان، کار اطفای حریق را از چهار نقطه شروع کردند و حریق را در 58 دقیقه خاموش کردند اما به دلیل استفاده از مصالح کاذب در ساخت تالار، تمام فضای داخلی آن و صندلی ها به طور کامل در آتش سوخت.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بیرجند با بیان اینکه کارشناسان این سازمان در حال بررسی علت حریق هستند افزود: متاسفانه این سالن حداقل تجهیزات ایمنی را نداشت و سازه های چوبی و سقف کاذب سالن، شدت حریق را گسترش داد.

حسینی افزود: اگر سازه این سالن مناسب بود و مقاوم ساخته می‌شد حریق به این شدت گسترش نمی‌یافت و کمتر آسیب می دید.

معاون‌عملیات سازمان آتش‌نشانی شهرداری بیرجند هم گفت: این دومین حریق بزرگ پس از آتش‌سوزی فروشگاه اتکای بیرجند است که با کمک 5 تیم عملیاتی مهار شد.

میری افزود: یکی از عواملی که باعث گسترش حریق شد میزان بار اشتعال بود و چون در سالن چوب زیاد به کار رفته بود و بار اشتعال زیاد بود حریق گسترش یافت.

آتش سوزی

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی شهرداری بیرجند هم گفت: تالار علامه فرزان بیرجند، حداقل تجهیزات ایمنی را نداشت.

سلمانی افزود: در دو سال گذشته بیش از 70 اداره در بیرجند به لحاظ ایمنی بازرسی شده اند و اخطارها و هشدارهای لازم در خصوص نداشتن تجهیزات ایمنی و سیستم های اعلام و اطفای حریق به آنها داده شده است.

وی گفت: متاسفانه به جز تعداد محدودی از ادارات، بقیه به هشدارها توجه نکرده و تاکنون نسبت به رفع نواقص ایمنی اقدام نکرده اند.

تالار علامه فرزان یکی از بزرگترین آمفی تئاترهای شهر بیرجند و متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی است.

آتش سوزی

آتش سوزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی سازمان آتش نشانی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر