کد خبر: 586425 A

در حاشیه چهارمین همایش ملی آموزش تاریخ در مدارس از کتاب اسناد معارف کرمان از مشروطه تا پهلوی دوم اثر فاطمه بیگم روح الاامینی رونمایی شد.

به گزارش ایلنا از کرمان، حمیدرضا دعاگویی با بیان این خبر، گفت:چهارمین همایش ملی آموزش تاریخ در مدارس با محور های تاریخ آموزش و پرورش در ایران، آموزش تاریخ در مدارس، معلم و آموزش تاریخ، تاریخ محلی کرمان و پیوند آن با آموزش تاریخ با همکاری دانشگاه شهید باهنر و آموزش و پرورش کرمان برگزار شد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش کرمان با اشاره به تالیف کتاب اسناد معارف کرمان از مشروطه تا پهلوی دوم توسط فاطمه بیگم روح الاامینی، گفت: این کتاب گزارش مستندی است از نحوه تاسیس مدارس عصر مشروطه که جایگزین مکتب خانه ها شدند واگر تلاش و زحمات خالصانه این پژوهشکر تاریخی نبود این اثر ماندگار که حاوی اسناد و مدارک گرانبهای تاریخ آموزش و پرورش استان است ، به زیور طبع آراسته نمی شد.

دعاگویی با اشاره به مولفه های تاثیرگذار توسعه در جامعه، افزود: بازسازی تجربه تاریخی سازمان ها در توسعه فرهنگی و سیاسی کشور اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰۰ سند دسته اول مربوط به عصر مشروطه در کتاب اسناد معارف کرمان از مشروطه تا پهلوی دوم وجود دارد که حاصل تلاش و زحمات خستگی ناپذیر خانم روح الاامینی است.

دعاگویی افزود: این اسناد از بین ۱۴هزار سند جمع آوری شده اند که ارزش بالایی در تاریخ آموزش و پرورش استان کرمان دارد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش کرمان، وضعیت اداره مدرسه و نقش مدیر و ناظم در آن، میزان حقوق معلمان، برنامه هفتگی مدارس، ویژگی ها و امکانات رفاهی و آموزشی مدارس و شرایط پذیرش و جذب معلمین در مدارس مشروطه تا پهلوی دوم را بخشی از موضوعاتی دانست که در این کتاب به آن ها اشاره شده است.

برپایه این گزارش چهارمین همایش ملی تاریخ در مدارس با محورهای تاریخ آموزش در ایران، آموزش تاریخ در مدارس، معلم و آموزش تاریخ و تاریخ محلی کرمان و پیوند آن با آموزش تاریخ با همکاری دانشگاه شهید باهنر و آموزش و پرورش استان کرمان برگزار شد.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان حقوق معاون برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر