کد خبر: 583349 A

مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری قزوین:

مشاوراستاندار و مدیرکل امور بانوان‌استانداری قزوین گفت: بیمه زنان خانه دار شهری، روستایی و عشایری همواره یکی از دغدغه های حوزه زنان بوده و امروزه شاهد آن هستیم که با همت یکی از صندوق‌های 4 گانه تحت نظر دولت این بیمه محقق شده است.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا، معصومه‌مرادیان مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری قزوین در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که ظهر امروز در  استانداری قزوین برگزار شد، خاطرنشان کرد: صندوق بیمه اجتماعی روستایی وعشایری با نرخ حق بیمه تعیین شده 15 درصد زنان خانه دار را بیمه می‌کند که از این میزان ده درصد آن را  دولت به عنوان کارفرما پرداخت می‌کند و 5 درصد ما بقی را بیمه شده می‌پردازد. 

مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری قزوین تصریح‌کرد: مزایای بازنشستگی، مزایای از کار افتادگی، مزایای مستمری بازماندگان و نقل وانتقال سوابق مابین صندوق های دولتی از مهمترین مزایای این بیمه است.

photo_2018-01-17_11-40-49

مرادیان از افزایش منابع اعتباریجهت پوشش زنان خانه‌دار خبرداد و افزود: در سال آتی علاوه بر منابع سال 96 بیش از 15 میلیارد تومان منابع مالی جدید جهت افزایش تعداد پوشش زنان خانه‌دار در این صندوق از طرف دولت در نظر گرفته شده است. 

 مشاور استاندار بیان داشت: در همین راستا اولین کارگزاری ویژه بانوان در استان قزوین جهت ارائه خدمات بیمه ای به طور خاص به بانوان استان راه اندازی خواهد شد.

اقتصاد مقاومتی پوشش دولت زنان زنان خانه دار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر