کد خبر: 574631 A

استاندار کرمان مطرح کرد:

استاندار کرمان با اشاره به پیشنهاد ارائه شده به وزارت کشور مبنی بر راه اندازی ستادهای مدیریت بحران منطقه‌ای، گفت: با راه‌اندازی این ستادها اگر حادثه‌ای در منطقه به‌وقوع پیوست منتظر ارسال کمک‌ها از سایر مناطق کشور نخواهیم بود.

به گزارش ایلنا از کرمان، علیرضا رزم‌حسینی در دیدار با دبیرکل جمعیت هلال احمر و رئیس‌سازمان امداد و نجات‌کشور، ضمن قدردانی از تلاش‌های این جمعیت و حضورش در ساعات اولیه در مناطق زلزله‌زده، افزود: در زمان وقوع حوادث طبیعی و غیرطبیعی، اولین سازمانی که مردم انتظار دارند به آنها امدادرسانی کند، جمعیت هلال احمر است.

وی به زلزله‌های 100 سال اخیر در سطح کشور اشاره کرد و یادآورشد: در صد سال اخیر زلزله‌های به وقوع پیوسته در کشور  130 هزار کشته را برجای گذاشته که 34 درصد این تلفات مربوط به استان کرمان بوده است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه زندگی مردم استان کرمان با زلزله آمیخته است، تصریح کرد: باید تدابیری در راستای کاهش تلفات زمین لرزه اندیشید.

رزم حسینی با اشاره به پیشنهاد ارائه شده به وزارت کشور مبنی بر راه‌اندازی ستادهای مدیریت بحران منطقه‌ای، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این ستادها اگر حادثه‌ای در منطقه به‌وقوع پیوست منتظر ارسال کمک‌ها از سایر مناطق کشور نخواهیم بود.

وی از ارسال 60 کانکس به منطقه زلزله زده کوهبنان در شب گذشته خبر داد و گفت: 4 هزار کانکس که قابلیت جابجایی دارند، در حال ساخت است تا در مواقع ضروری در اختیار مردم قرار گیرد.

استاندار کرمان با تاکید براینکه 7 گسل‌ استان کرمان هم اکنون فعال است که در این راستا مردم باید به‌گونه‌ای تحت آموزش قرار گیرند تا در مقابل زلزله مقاوم باشند و دچار خسارت نشوند، تصریح کرد: دولت 201 میلیارد تومان تسهیلات برای مردم زلزله‌زده راور مصوبه کرده است، همچنین 107 میلیارد تومان نیز تسهیلات برای زلزله‌زدگان کوهبنان شامل کمک‌های بلاعوض در نظر گرفته شد.

رزم حسینی با اشاره به اینکه در زلزله کوهبنان توزیع چادر در بین مردم زلزله زده با تاخیر صورت گرفت، یادآورشد: از مردم در این زمینه عذرخواهی می‌کنم و معتقدم باید در ساعات اولیه که مردم در شوک هستند، امدادرسانی به بهترین نحو ممکن صورت گیرد.

وی با قدردانی از نقش رسانه‌ها، خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی و صحت خبر رسانه در این روزها در آرامش روانی مردم بسیار موثر بوده و رسانه‌ها توانستند به مردم آگاهی دهند و از پخش شایعات جلوگیری کنند.

جمعیت هلال احمر مدیریت بحران وزارت کشور زلزله زده منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر