کد خبر: 567152 A

به مناسبت میلاد پیامبر نور و رحمت؛

همزمان با میلاد ختم رسل، گل سرسبد آفرینش و فخر زمین و زمان ، حضرت محمد مصطفی (ص) و سلاله مطهرش امام جعفر صادق (ع) سراسر کشور غرق در نور و شادی است.

به گزارش ایلنا، به همین مناسبت جشن‌ها و ویژه برنامه‌هایی در سراسر کشور برگزار می‌شود و مردم کشورمان با آذین‌بندی‌خیابان‌ها، برپایی ایستگاه‌های‌صلواتی و آیین‌های مولودی‌خوانی و مدیحه‌سرایی عشق و ارادت خود را به حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و ششمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق نشان می دهند.

در مشهد مقدس هم زائران و مجاوران از دور و نزدیک خود را به بارگاه منور ثامن الحجج رسانده اند تا این 2 میلاد را به محضر حضرت ولی عصر (عج) و امام رضا (ع) تبریک و شادباش بگویند و به یمن این 2 میلاد فرخنده استجابت دعاهای‌شان را عیدی بگیرند.

سراسر حریم ملائک پاسبان رضوی با چراغ‌های رنگارنگ مزین شده است و بوی گلاب ناب محمدی و عود با عطر صلوات درحریم حرم رضوی در هم آمیخته است.

به همین مناسبت ویژه برنامه هایی نیز در حرم رضوی برگزار می‌شود که این برنامه ها شامل سخنرانی ، مولودی‌خوانی و اجرای سرود و تواشیح در رواق امام خمینی حرم مطهر رضوی است.

شهر مقدس قم هم در این روز فرخنده سراسر نور و سرور است و حرم نورانی کریمه اهل بیت (س) مملو از هزاران تن از شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که از سراسر کشور خود را به این بارگاه نورانی رسانده اند تا این عید فرخنده را به آن حضرت تبریک گویند

حرم مطهر شاهچراغ و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی نیز در روز میلاد سرشار از جشن و شادی است .صحن و سرای این آستان مقدس مملو از حضور زائران و مجاورانی است که از دور و نزدیک برای عرض ارادت و شاد باش ولادت فخر کائنات و بنیانگذار مکتب تشییع به این سرای روحانی و ملکوتی آمده اند.

حضرت محمد زمین شادی قم پیامبر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر