کد خبر: 564537 A

با افزایش تولید پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس؛

با فعال سازی واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس رکورد تولید بنزین در کشور شکسته شد.

به گزارش ایلنا، مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس گفت: با این فعال‌سازی تولید روزانه این پالایشگاه از ۹ میلیون لیتر به دوازده میلیون لیتر افزایش یافت.

محمد علی دادور افزود: از ساعت یک بامداد سه‌شنبه ٧ آذر خوراک به واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه ستاره خلیج فارس تزریق و این واحد برای تولید بنزین با استاندارد یورو ٤ آماده شد.

وی گفت: با راه‌اندازی این واحد روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ و یورو ۵ تولید می‌شود که در صورت راه‌اندازی دو واحد دیگر٬ مجموع تولید بنزین به ۳۶ میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

مرحله نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس اردیبهشت امسال با حضور رئیس‌جمهور به بهره برداری رسید.

عملیات ساخت پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس با هدف قطع وابستگی کشور به بنزین وارداتی و کاهش فروش خام نفت از بهمن 85 آغاز شد.

خوراک (میعانات گازی) مورد نیاز این پالایشگاه از طریق یک خط لوله به طول بیش از 388 کیلومتر از پالایشگاههای گازی عسلویه تأمین می شود.

این پالایشگاه بزرگترین پالایشگاه جهان به لحاظ وسعت بوده و مساحت 700 هکتاری پیش‌بینی شده قابلیت توسعه آن در آینده را فراهم کرده است.

در این پالایشگاه روزانه ١٢ میلیون لیتر بنزین یورو ٤، چهار و نیم میلیون لیتر گازوئیل یورو٤ ، یک میلیون لیتر نفت سفید یورو ٤ و یک میلیون و ٣٠٠ هزار لیتر گاز مایع (ال‎پی‎جی) یورو ٤ تولید می شود.

بنزین خلیج فارس گاز یورو کاهش فروش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر