کد خبر: 534348 A

با حضور عباس‌زاده صورت گرفت؛

رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران بجنورد از کلنگ زنی ساختمان کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی بجنورد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، حجت الله شهسوار، رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران بجنورد در آیین کلنگ زنی ساختمان کانون بازنشستگان و مستمری بگیران بجنورد به پیگیری‌های فراوان کانون بازنشستگان بجنورد برای تخصیص زمین کانون اشاره کرد و گفت: بالاخره بعداز چند سال با موافقت شهرداری و شورای شهر بجنورد زمینی به مساحت 370 متر به کانون اختصاص یافت.

وی جمعیت کل بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان را 12 هزارنفر اعلام کرد و گفت: دراین راستا تاکنون 4 هزار و 746 بازنشسته ومستمری بگیر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بجنورد هستند.

شهسوار با اعلام این که کانون بازنشستگان و مستمری بگیران بجنورد در دو طبقه احداث خواهد شد،گفت: یک طبقه مختص کانون بجنورد و دیگری برای استان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برای گرفتن پروانه و آماده‌سازی ساختمان کانون از سوی شهرداری فرصت یک ساله برای احداث داریم.

شهسوار اظهارکرد: براساس مصوبه سازمان تامین اجتماعی مقرر شده است اعتباری به میزان 50 میلیون تومان به کانون بازنشستگان و مستمری بگیران استان و 50 میلیون تومان به کانون های شهرستان اختصاص یابد که با تخصیص کامل این 100 میلیون تومان بخشی از عملیات ساخت آغاز خواهد شد.

وی اعتبار مورد نیاز برای تامین و ساخت کامل ساختمان کانون بازنشستگان و مستمری بگیران را حدود 250 میلیارد تومان اعلام کرد و اظهارداشت: در دولت نهم مقرر شده بود مبلغی به میزان 800 میلیون تومان برای احداث خانه های امید بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری اختصاص یابد که متاسفانه به بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان شمالی بنا به دلایلی و به دلیل مشکل زمین اختصاص نیافت.

وی بازنشستگان را قشر آسیب پذیر واز اقشار کم درآمد جامعه دانست و از تمامی مسئولان استانی و مسئولان مرتبط با وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواست همکاری لازم برای احداث ساختمان کانون بازنشستگان ومستمری بگیران استان داشته باشند تا هرچه زودتر شاهد ساختمانی مستقل برای بازنشستگان استان باشیم.

در این آیین محمدعلی عباس‌زاده، مدیرکل تامین اجتماعی خراسان‌شمالی نیز با قدردانی از خدمات کارکنان کانون بازنشستگان و مستمری بگیران بجنورد بر اهمیت احترام به بازنشستگان و بزرگان در جامعه تاکید کرد و گفت: امیدواریم با احداث هر چه سریعتر ساختمان کانون بازنشستگان بسیار مسائل و خواسته‌های بازنشستگان و مستمری‌بگیران از طریق کانون به گوش‌مسئولان برسد و مسئولان نیز به خواسته‌های آنها جامعه‌عمل بپوشانند.

پوشش تامین اجتماعی دولت نهم زمین تامین اجتماعی خراسان شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر