کد خبر: 532909 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل دفتر جذب وحمایت از سرمایه‌گذاری خارجی استانداری سیستان و بلوچستان گفت:طرح ایجاد سه نیروگاه بادی در منطقه سیستان با مشارکت سرمایه گذار خارجی، مصوب شده است.

ماندانا زنگنه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت:طرح ایجاد سه نیروگاه بادی در منطقه میل نادر در سیستان که به عنوان زون انرژی بادی محسوب می شود در جلسه هیئت عالی سرمایه‌گذاری کشور مصوب شده‌است.

وی با تاکید بر اینکه منطقه میل نادر، بهترین منطقه در بحث انرژی‌های بادی و بادهای دائمی است، خاطر نشان کرد:طرح ایجاد سه نیروگاه بادی در منطقه سیستان با مشارکت شرکت سرمایه‌گذاری کره جنوبی ظرف مدت یک‌ماه آینده کلنگ زنی خواهد‌شد .

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری خارجی استانداری تصریح کرد: ظرفیت هریک از این نیروگاه ها 50 مگاوات بوده و مبلغ سرمایه گذاری آن برای هر نیروگاه  110میلیون دلار وبرای هر سه نیروگاه 330 میلیون دلار است.

فریبا زنگنه

زنگنه خاطر نشان کرد: تمامی اقدامات لازم در حوزه محیط زیست و تهیه زمین  برای احداث این سه نیروگاه در منطقه میل نادر صورت گرفته‌است.

به گزارش خبرنگار ایلنا ،منطقه سیستان واقع در شمال سیستان و بلوچستان یکی از مناطق خاص دنیا است که بادهای موسمی 120  روزه معروف آن با سرعت میانگین 100 کیلومتر بر ساعت، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه انرژی های تجدیدپذیر است.

تنها توربین بادی منطقه، در محدوده شهر رامشار قرار دارد که در سال 87 با سرمایه گذاری 10 میلیارد ریالی نصب و راه اندازی شد.

 

توربین بادی سرمایه سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان نیروگاه بادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر