کد خبر: 514324 A

نوبخت:

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه بدنبال پاسخگویی به مطالبات مردم هستیم گفت: کابینه دوازدهم، فراجناحی خواهد بود.

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت روز شنبه در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی، کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گیلان در رشت ، از پرداخت یکصد هزار میلیارد ریال مطالبات و اعتبارات مربوط به طرح‌های عمرانی خبر داد و افزود: از چهارشنبه هفته گذشته، پرداخت مطالبات و اعتبارات طرح‌های عمرانی آغاز شده است.

او ادامه داد: از این میزان پرداختی، حدود 15 هزار میلیارد ریال به‌صورت نقد و 85 هزار میلیارد ریال به‌صورت اسناد در حال پرداخت هستیم.

معاون رئیس جمهوری افزود: بخشی از این مبلغ، پرداخت شده و بخش دیگری از آن، طی روزهای آینده پرداخت می‌شود.

نوبخت با بیان اینکه خود را متعهد به انجام تعهدات وعده داده شده می‌دانیم، گفت: برای اجرا و تکمیل پروژه‌های زیربنایی گیلان، 18 هزار میلیارد ریال برای استان پرداخت شده که در مورد برخی طرح‌ها، بیش از میزان مصوب نیز پرداخت کرده‌ایم.

به گفته نوبخت، به طور مثال برای راه آهن رشت - قزوین، پنج هزار میلیارد ریال بیش از میزان مصوب پرداخت شده است.

او با بیان اینکه توسعه بدون زیرساخت‌ها حاصل نمی‌شود، به اعلام آمادگی مدیران عامل بانک‌های کشور برای طرح‌های اشتغالزایی اشاره و اضافه کرد: در جلسه امروز نیز که بیشتر مدیران این بانک‌ها حضور دارند، کار بی‌سابقه‌ای انجام شده است.

معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه برای توسعه باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود، خاطرنشان کرد: کابینه دوازدهم، فراجناحی خواهد بود.

او با بیان اینکه به دنبال پاسخگویی به مطالبات مردم هستیم، گفت: وقتی این مطالبات پاسخ داده می‌شود که از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم و از همه جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب، اصولگرا و اعتدال‌گرا می‌خواهم شورای راهبری توسعه استان را تشکیل دهند.

نوبخت با بیان اینکه باید میثاقی با نمایندگان مجلس داشته باشیم، خاطرنشان کرد: به دور از علایق و سلایق سیاسی در کنار هم و با هم، همپیمان باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تشکیل جلسه‌ای در مهرماه امسال برای جمع‌بندی موضوعات، مشکلات و کارهای انجام شده گفت: همت ما بلند است اما باید توجه داشته باشیم که توسعه گیلان، نیاز به منابع دارد.

نوبخت با اشاره به پرداخت 220 میلیارد ریال برای مسکن محرومان گیلان گفت: برای مددجویان بهزیستی نیز 200 میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی در خاتمه سخنانش افزود: اجرای طرح رونق تولید و اشتغال در روستاهای کشور برای اولین بار به صورت پایلوت، در استان گیلان اجرا می‌شود.

نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی، کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گیلان امروز (شنبه) با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، جمعی از مدیران سازمان‌ها و بانک‌های کشوری و معاونان وزرا و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رشت برگزار شد. در این جلسه علاوه بر گزارش مدیران کشوری از روند اقدامات انجام گرفته و در دست اقدام در استان گیلان تفاهم‌نامه‌ اجرای طرح ملی تولید پوشاک در مناطق روستایی استان گیلان بین سازمان برنامه و بودجه کشور، استانداری گیلان، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، بانک کشاورزی و انجمن صنعت پوشاک کشور به امضاء رسید.

همچنین مدیران عامل بانک های ملی،کشاورزی،صنعت و معدن، سپه و صادرات کشور در جلسه توسعه اشتغال استان گیلان با نوشتن و امضای نامه‌ای خطاب به نوبخت با تشکر از وی برای حمایت از طرح‌های اشتغال‌زا تقبل کردند برای توسعه اشتغال در گیلان در قالب مشارکت سندیکایی در یک طرح بزرگ، به انتخاب استاندار گیلان، سرمایه‌گذاری و مشارکت کنند.

ایران رئیس جمهور سازمان برنامه و بودجه مشکلات نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر