کد خبر: 507178 A

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان:

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: استان کردستان در نرخ رشد اعتبارات استانی، استان دوم کشور بوده و 151 درصد رشد اعتبارات استانی بیانگر نگاه ویژه دولت به استان است.

به گزارش‌ایلنا، بهرام نصراللهی‌زاده در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در سنندج برگزار شد، با اشاره به ابلاغ لایحه بودجه سال96، اظهار داشت: خوشبختانه درسال جاری جهش بسیار خوبی دربودجه استانی اتفاق افتاده است.

وی گفت: بودجه استانی کردستان درسال جاری نسبت به سال 95 حدود 5/2 برابر رشد نشان می‌دهد و اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی در سال 95 مبلغ 168 میلیارد تومان بود که امسال به 420 میلیارد تومان رسیده و در واقع 151 درصد رشد داشته است.

نصراللهی‌زاده همچنین از افزایش اعتبارات موضوع قانون استفاده متوازن از امکانات کشور در استان خبرداد و گفت: اعتبارات استانی در این بخش در سال 95 مبلغ 197 میلیارد بوده که در سال جاری به 291 میلیارد تومان رسیده و 47 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به توزیع شهرستانی بودجه سال 96 در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان گفت: علاوه بر نگاه ویژه به حوزه های آب و حمل و نقل، نگاه ویژه ای به موضوع تولید واشتغال شده است.

به گفته وی در بودجه 96 توجه خاصی به حوزه تربیت بدنی و حوزه ورزش مدارس و آموزش و پرورش شده است که این خبر خوبی برای هم استانی های عزیز می باشد.

نصراللهی زاده خاطرنشان کرد: استان کردستان در نرخ رشد اعتبارات استانی، استان دوم کشور بوده و 151 درصد رشد اعتبارات استانی بیانگر نگاه ویژه دولت به استان است.

نصراللهی زاده همچنین تصریح کرد: میزان اعتبارات پروژه های ملی دارای ردیف در قانون بودجه در سال 95 مبلغ 131میلیارد بوده که درسال 96 به مبلغ 138 میلیارد تومان رسیده و 5 درصد رشد نشان می دهد.

وی همچنین از اختصاص حدود 150 میلیارد تومان برای سایر پروژه های ملی و استانی ویژه و نیز بیش از 140 میلیارد تومان برای راه آهن همدان – سنندج خبر داد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان با اشاره به اینکه شورای برنامه ریزی و توسعه استان متولی همه برنامه های توسعه استان بوده و همه اسناد توسعه استان باید توسط این شورا مصوب شود گفت: شورای برنامه ریزی و توسعه استان در واقع عالی ترین مرجع تصمیم گیری استانی بوده و تمام برنامه های توسعه ای استان باید در این شورا مطرح و به رای گذاشته شود.

وی افزود: عالی ترین شورایی که مرجع تصمیم گیری در مورد استان بوده، شورای برنامه ریزی و توسعه است و براساس احکام دائمی برنامه های توسعه، موضوعات مرتبط با سرمایه گذاری های تجارت خارجی توسط شورای برنامه ریزی استان مصوب خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان با بیان اینکه استان کردستان دارای ظرفیت بزرگ مرز برای جذب سرمایه گذاری خارجی می باشد، گفت: امیدواریم سال 96 سالی موفق در جذب سرمایه گذاری خارجی باشد.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان گفت: اولویت های شهرستان های استان در سازمان مدیریت احصا شده و به دلیل محدودیت منابع دولتی، مدیران باید در هزینه کرد آن و نظارت بر آن دقت زیادی داشته باشند.

استان کردستان دولت رشد سازمان مدیریت و برنامه ریزی لایحه بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر