کد خبر: 487929 A

رضا علیزاده خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: رونق گردشگری دریایی در سایه تلاش‌های ارزنده دولت تدبیر و امید و آثار مثبت برجام است.

به گزارش ایلنا از رشت و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، رضا علیزاده، که به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری کشور در دومین دوره کنفرانس اقتصاد آبی(IORA)  به میزبانی کشور اندونزی حضور یافته است، در خصوص اهمیت این کنفرانس گفت: این گردهمایی یکی از مهمترین رویدادهای تخصصی در حوزه دریانوردی و گردشگری دنیاست که بسیاری از کشورهای توسعه یافته در آن حضور دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با توجه به اهمیت گردشگری دریایی در دنیا اظهار داشت: در نشست های قبلی این کنفرانس مجموعه ای از شالوده مبتنی بر مناطق استراتژیک برای همکاری در دریاها و اقیانوس ها مورد بحث قرار گرفت و در این کنفرانس نیز در زمینه پیچیدگی ها و جزییات متنوع در مناطق توسعه نیافته مثل گردشگری دریایی، مشکلات زیرساخت ها، شبکه های ساحلی، ظرفیت های مالی و تهدیدات زیست محیطی به بحث و بررسی  و تبادل تجربیات گذاشته شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان حضور در نشست‌های تخصصی این کنفرانس را بسیار ارزشمند و مفید ارزیابی کرد و گفت: محورهای نشست های تخصصی شامل تبادل نقطه نظرات کارشناسان ارشد کشورهای عضو ‏(IORA)، متخصصین حرفه‌ای از نمایندگانNGOها و شرکت‌های متعلق به کشورهای منطقه پیرامون مسایلی چون گردشگری، شبکه ساحلی ، ماهیگیری ، آبزی‌پروری، شبکه گمرکی و زباله های پلاستیکی دریایی بود.

وی گفت: نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در دو بخش گردشگری و بنادر و دریانوردی ضمن معرفی ظرفیت های بالقوه حوزه های شمال و جنوب  کشور، پیشنهاد نمودند در مقاصد مختلف گردشگری،  لاین کروز تعریف شده و به جهت موقعیت ممتاز ایران ، این خط سیر در فضای فعالیتی و ترددی  سواحل کشورمان نیز برقرار شود.

این مسوول گردشگری استان گیلان مراودات ایجاد شده بین المللی و باز شدن دروازه های ایران به سوی دنیا را از تلاش های ارزنده دولت تدبیر و امید و آثار مثبت برجام برشمرد و بیان کرد: در سالهای گذشته کمتر شاهد حضور ایران در مجامع تخصصی بین المللی و قرار گرفتن در چرخه مبادلات اقتصادی بودیم اما دیپلماسی سازنده دولت یازدهم جایگاه کشورمان را به عنوان یک نقطه اتکا و اثرگذار در حوزه منطقه ای و فرامنطقه ای بیش از پیش تقویت کرد.

علیزاده ابراز امیدواری کرد: با توجه به موقعیت استان گیلان در دریای خزر و همگرایی دستگاه های اجرایی متولی  و مناطق آزاد می توان بر راهبردهای اقتصاد دریا محور متمرکز شد و از آن بیشترین بهره را برد.

دومین کنفرانس بین المللی اقتصادی آبی کشورهای ‏(IORA) از ١٨ تا ٣٠ اردیبهشت ما ١٣٩٦ در جاکارتا برگزار ومدیران کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استانهای گیلان و سیستان و بلوچستان و مدیران سازمان بنادر و دریانوردی و وزرات امورخارجه به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی در این کنفرانس شرکت کردند.

استان گیلان دولت صنایع دستی و گردشگری گردشگری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر