کد خبر: 465942 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد:

وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم از کاهش تولید سیمان کشور به دلیل وضعیت ناامن کشورهای همسایه خبرداد و تاکید کرد که کاهش تولید سیمان در ایران سبب رکود در ساخت و سازهای کشور نیز شده است.

به گزارش ایلنا از یاسوج، "محمدرضا نعمت‌زاده" در آئین بهره برداری از فاز دوم کارخانه سیمان مارگون بویراحمد گفت: سیمان یکی از اقلام مهم ساخت و ساز و توسعه کشور است که امیدواریم با فعال شدن ساخت و ساز در کشور و برگشت امنیت به کشورهای همسایه تولید آن در کشور افزایش یابد.

وی گفت: در سال 93، چهارمین تولید کننده سیمان و اولین صادرکننده در این بخش بودیم اما امسال تولید سیمان کشور شاید به 60 میلیون تن برسد که در این صورت 4.5 درصد کاهش داشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم ، میزان صادرات سیمان ایران به خارج از کشور در 11 ماه گذشته را 11 و نیم میلیون تن عنوان و خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال، میزان صادرات سیمان به خارج از کشور به 15 میلیون تن برسد.

نعمت زاده تاکید کرد که در سال 93، 20 میلیون تن صادرات سیمان در کشور وجود داشت اما در سالجاری تنها 11 و نیم میلیون تن صادر شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت تدبیر و امید گفت: با افتتاح این کارخانه ظرفیت سیمان کشور به 82.5 میلیون تن می رسد.

نعمت زاده از افتتاح و بهره برداری کارخانه سیمان خراسان جنوبی در آینده نزدیک خبرداد و تصریح کرد: در این صورت ظرفیت تولید سیمان کشور به 83.5 میلیون تن می رسد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، کارخانه سیمان مارگون کهگیلویه و بویراحمد با ظرفیت روزانه سه هزار و 300 تن امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.

اشتغال‌زایی کارخانه سیمان مارگون به صورت مستقیم افزون بر 300 نفر و غیر مستقیم حدود 700 نفر است.

میزان سرمایه گذاری این کارخانه تولیدی افزون بر چهار هزار میلیارد ریال بوده که حدود 35 درصد از اعتبار هزینه شده از سهم آورده سرمایه گذار و 65 درصد دیگر نیز با مشارکت بانک عامل بوده است.

عملیات اجرایی کارخانه سیمان مارگون در سال 89 آغاز شد. مارگون در 50 کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.

" محمدرضا نعمت زاده" وزیر صنعت، معدن و تجارت ، " اسحاق جهانگیری " معاون اول رئیس جمهور و " سورنا ستاری" معاون فناوری رئیس جمهور را در سفر یکروزه‌ای به یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد همراهی می کند.

ایران دولت سیمان صنعت معدن و تجارت معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر