کد خبر: 463435 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان:

رئیس‌سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: فعالان بخش تولید، صنعت و معدن با تسویه حساب بدهی‌های بانکی کمتر از یک میلیارد ریال تا پایان سال، از بخشودگی‌های سود و جرایم بهره‌مند شوند.

به گزارش ایلنا از رشت، علی منتظری با بیان اجرای ماده 2 آئین نامه تبصره 35 اصلاحیه قانون بودجه گفت: براساس این قانون تولیدکنندگان و صنعتگران بدهکار به سیستم بانکی با داشتن بدهی‌های کمتر از یک میلیارد ریال، در صورت پرداخت اصل بدهی‌های خود تا پایان سال می‌توانند از مزایای بخشودگی سود و جرائم آن برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: اجرای این قانون با ابلاغیه بانک مرکزی و تأکید استاندار گیلان و با هماهنگی بانک های ملی، صنعت و معدن، صادرات، تجارت، ملت، سپه، توسعه تعاون، توسعه صادرات، رفاه و کشاورزی در گیلان آغاز شده است.

منتظری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در دستورالعمل اجرای این قانون، جرایم بانکی، تمامی سودها، سود پس از سر رسید و جرایم تأخیر، طی تسویه حساب نقدی و یک‌جا بخشوده می‌شود؛ از صنعتگران و تولیدکنندگان خواست از فرصت ایجاد شده برای تسویه حساب های بانکی خود و بهرمندی از مزایای این قانون استفاده کنند.

وی با قدردانی از تلاش استاندار گیلان و مدیران بانک های استان در پرداخت 480 میلیارد تومان مربوط به تسهیلات رونق تولید به صنایع کوچک و متوسط، خاطر نشان کرد: خوشبختانه فرصت دیگری برای مساعدت و رفاه حال تولیدکنندگان ایجاد شده است و هم اکنون با هماهنگی و همکاری استاندار محترم گیلان و رؤسای شعب بانک های استان، آمادگی کامل برای اجرای این قانون و بهره مندی صنعتگران از مزایای آن در استان فراهم شده است.

تجارت رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان صنعت و معدن قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر