کد خبر: 458497 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: در دولت یازدهم بیش از هزار و 220 میلیارد ریال اعتبار به حوزه آب شرب روستایی گیلان اختصاص یافت.

به گزارش ایلنا از رشت، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان امروز گفت: به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 118 طرح تأمین آب شرب و 69 طرح بازسازی شبکه آبرسانی روستایی در این استان به بهره برداری رسید.

محبعلی رنج ور افزود: 700 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح ها هزینه شد.

وی تصریح کرد: برای آبرسانی به روستاهای مزبور 814 کیلومتر لوله گذاری خطوط انتقال و توزیع اجرا، 32 دهنه چشمه بهسازی، 4 حلقه چاه حفر، 8 واحد ایستگاه پمپاژ و هزار و 690 مترمکعب مخزن احداث شد.

رنج ور گفت: با این افتتاح این طرح ها شاخص بهره مندی روستاهای گیلان از نعمت آب شرب با افزایش 2.1 درصدی، به رقم 75.95 درصد رسید. 

IMG_9857

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با بیان اینکه قطار آبرسانی به روستاهای این استان در دولت تدبیر و امید شتاب بیشتری به خود گرفت، افزود: در دولت یازدهم بیش از هزار و 220 میلیارد ریال اعتبار به حوزه ی آب شرب روستایی گیلان اختصاص یافت.

رنج ور تصریح کرد: تا قبل از روی کار آمدن دولت دکتر روحانی، شاخص بهره مندی روستاهای استان از آب آشامیدنی 64.21 درصد بود که هم اکنون این شاخص در گیلان برابر با 75.95 درصد است.

در زمان کنونی 277 هزار و 518 مشترک روستایی در گیلان زیر پوشش شبکه ی آبرسانی قرار دارند.

پوشش پیروزی انقلاب اسلامی دولت شاخص شرکت آب و فاضلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر