کد خبر: 445492 A

حفاظت اطلاعات دادگستری گیلان خبر داد:

اعضای دو باند جعل عنوان و کارچاق کنی توسط عوامل حفاظت اطلاعات دادگستری استان گیلان دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا از رشت، اعضای  این دو باند با شناسایی افراد متمول مالی و با سوء استفاده از جایگاه برخی مقامات و تقرب به آنها و جلب اعتماد آنان به نام دستگاه قضایی اخاذی می‌کردند.

این افراد متخلف و سودجو با صحنه‌سازی  و تشویش اذهان پس از به دام انداختن متمولین، به اخاذی و کلاهبرداری های کلان چند صدمیلیونی از این افراد می پرداختند.

از ابتدای‌سال‌جاری‌تاکنون چندین باند دلالی و کارچاق کنی در تعدادی از حوزه‌های قضایی و سازمان‌های تابعه شناسایی و دستگیر شده اند و بخشی از وجوه کلانی که برخی از این افراد به ناحق  تصرف کرده بودند به صاحبان آنها برگردانده شد و با تشکیل پرونده قضایی این افراد توسط دادگاه محترم به اشد مجازات محکوم شده اند.

در این راستا حفاظت اطلاعات ارشد دادگستری استان گیلان با دستگیری این افراد اعلام کرد: با تمام کسانی که  بخواهند  با سوء استفاده از ناآگاهی مردم و با ادعای کذبِ داشتن اختیارات واهی و ارتباط با مسئولان دستگاه قضایی  از ارباب رجوع، خانواده متهمان و زندانیان سوء استفاده نمایند برخورد  قاطع قانونی خواهد داشت.

در این راستا حفاظت اطلاعات ارشد دادگستری استان گیلان از مردم ولایت مدار و انقلابی استان گیلان انتظار دارد که در صورت مشاهده و یا استماع اخباری مرتبط با دستگاه قضایی همچون روال گذشته، مراتب را از طریق تلفن گویای‌حفاظت اطلاعات دادگستری استان گیلان به شماره 1580_013 اعلام کنند.

همچنین مردم شریف گیلان می توانند  گزارشات خود را به ستاد خبری حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان واقع بلوار شهید آیت  ا.. مدرس، حفاظت اطلاعات  دادگستری کل استان گیلان یا ستادخبری حفاظت اطلاعات واقع در بلور امام خمینی ، میدان دکتر حشمت_ ساختمان  دادگاههای حقوقی رشت  ارسال نمایند.

روابط عمومی دادگستری کل استان گیلان  به نوبه خود از گزارش‌های مردمی که در برخورد جدی با متخلفان بسیار کارساز بوده است، قدردانی و اعلام می‌کند با همکاری مردم ولایتمدار گیلان عرصه بر فعالیت های افراد سودجو و دلال بیش از گذشته تنگ شود.

استان گیلان تلفن روابط عمومی شناسایی و دستگیر دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر