کد خبر: 437226 A

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد خبرداد:

ایلنا: معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد از آبرسانی به چهار شهر کهگیلویه بزرگ در سال آینده از سرکوثر خبرداد.

پژمان نیک اقبالی به ایلنا در گچساران گفت: آبرسانی به چهار شهر دهدشت، سوق، لنده و چرام از آب سدکوثر که به دلیل وجود نداشتن کد اجرائی، پیگیری شد و در لایحه بودجه سال ۹۶ پیش بینی شده است .

وی ادامه داد: هزینه آبرسانی سدکوثر به شهرستان‌های دوگنبدان و کهگیلویه بزرگ ، هزینه سد تازه تاسیس آب ریز و سد تنگ سرخ در برنامه استانی و رسیدگی قرار دارند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: سدچم شیر طرح ملی است و زیر نظر آب منطقه‌ای استان نیست و اعتبارات آن از پروژه‌های فرا استانی ملی و کشوری تامین می‌شود.

نیک اقبال دیگر پروژه‌های حوزه آب در یاسوج را تصفیه‌خانه اضطراری آب شرب شهر یاسوج و انتقال آب از تنگ کبوتران مهریان یاسوج به شهرمادوان وحومه عنوان کرد.

وی گفت: اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی و زمانبندی پروژه‌های نیمه تمام به گونه‌ای لحاظ شده که تا پایان سال ۹۶ و فاز به فاز انجام و تکمیل شوند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در هفته گذشته و باتوجه به تقدیم لایحه بودجه سال ۹۶ به مجلس و با پیگیری استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و رایزنی معاونین استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرائی با وزارتخانه‌ها جهت اعتبارات مورد نیاز پروژه های عمرانی استان در لایحه بودجه سال ۹۶، این اعتبارات در متن لایحه بودجه ۹۶ قرار گرفت.

نیک اقبالی گفت: اعتبارات پیش بینی شده پروژه‌های اصلی و عمده عمرانی تعریف شده در سفر ریاست جمهور نیز در این لایحه گنجانده شده است و با توجه به محدودیت پرداخت نقدینگی در کشور، این اعتبارات در قالب اسناد خزانه‌ای اسلامی و اوراق مشارکت پرداخت میشود. همچنین مصوبات سال ۹۵ سفر ریاست جمهور صد درصد و در قالب این اوراق پرداخت خواهد شد.

آبرسانی به شهرها و روستاها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر