کد خبر: 435680 A

مدیر بنادر سیستان و بلوچستان خبرداد:

ایلنا: مدیر اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از پهلوگیری کشتی 65 هزارتنی شکرخام وارداتی بعد از 10سال در بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.

به گزارش ایلنا، بهروز آقایی، ورود کشتی 65 هزار تنی شکر خام به بندر شهید بهشتی چابهار را بسیار با اهمیت عنوان کرد و گفت: پس از 10 سال، اولین کشتی حامل شکر خام وارداتی با ظرفیت 65 هزار تن امسال وارد بندر چابهار شد.

این مقام مسئول در استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ایجاد ترافیک دریایی و کالا، فراهم کردن اشتغال در منطقه، ایجاد رونق اقتصادی و آماده کردن زیرساخت‌های بندری جهت ترانزیت، صادرات و واردات از بندر شهید بهشتی چابهار از جمله اهداف پذیرش این کشتی بوده است.

وی افزود: میزان تخلیه و بارگیری در بنادر استان سیستان و بلوچستان طی هشت ماهه نخست سال در مقایسه با مدت مشابه سال‌های گذشته با افزایش همراه بوده است. به این ترتیب پیش بینی می‌شود میزان تخلیه و بارگیری در چند ماه آتی سال با افزایش بیشتری همراه شود.
 
این مقام مسئول در استان سیستان و بلوچستان در ادامه تصریح کرد: عمده کالاهای وارد شده به بنادر استان سیستان و بلوچستان از ابتدای سال جاری تاکنون شامل کالای اساسی، مواد نفتی، کالای کانتینری و کالای فله بوده است.
 
به گفته وی در بخش صادرات نیز به طور عمده مواد معدنی، مواد ساختمانی، مواد غذایی، آبزیان و میوه‌جات از طریق بنادر استان به سایر کشورهای جهان صادر شده است.
 
آقایی یادآور شد: صادرات از طریق استان سیستان و بلوچستان به کشورهای عمان، چین، هند و کشورهای حوزه خلیج فارس و اقیانوس هند صورت گرفته است.
 
مدیر اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در ادامه به راه‌اندازی خط کشتیرانی از بندر چابهار به عمان اشاره کرد و گفت: راه اندازی این خط دریایی تاثیر بسزایی در رونق هر چه بیشتر سفرهای دریایی از طریق بندر چابهار در دریای عمان خواهد داشت.

آقایی، کلنگ زنی ساخت انبارهای نگهداری کالا در بندر شهید بهشتی چابهار با حضور مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی را یکی دیگر از اقدامات اخیر در راستای توسعه فعالیت‌های بندری در استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

سیستان و بلوچستان شهید بهشتی کشتی بنادر چابهار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر