کد خبر: 427048 A

فرماندار ارومیه:

ایلنا: فرماندار ارومیه گفت: دریاچه ارومیه با تلاش و باور عمیق مردم قابل احیاست.

به گزارش ایلنا از ارومیه، عباس حسن‌خانی افزود: دریاچه‌ارومیه به 15 میلیارد مترمکعب آب نیاز دارد و تنها سالانه 700 میلیون مترمکعب آب از طریق طرح انتقال آب زاب و سد سیلوه وارد دریاچه ارومیه می‌شود لذا باید با تلاش مردم دریاچه احیا شود و این زمانی امکان‌پذیر است که مردم و کشاورزان به این باور برسند که آب را بیهوده هدر ندهند.

وی با بیان اینکه صرفه‌جویی نه به معنی تعطیلی کشاورزی بلکه مصرف بهینه است، یادآور شد: فرهنگ‌سازی و صرفه‌جویی در مصرف آب توسط کشاورزان، مردم و سایر بخش‌ها یکی از راه‌های برون‌رفت از بحران کم‌آبی استان بوده و مدیریت منابع آبی بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست.

فرماندار ارومیه تصریح کرد: هر اعتباری که صرف احیای دریاچه ارومیه می‌شود، سرمایه‌گذاری بوده و هزینه نیست و دولت تدبیر و امید تلاش جدی برای احیای دریاچه ارومیه دارد.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی دریاچه ارومیه مطلوب نیست اما عملکرد دولت در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه قابل دفاع است.

فرماندار ارومیه افزود: اقدامات عملی دولت برای احیای دریاچه ارومیه از سال 94 آغاز شده و تنها بودجه‌ای که بدون تردید تخصیص یافته اعتبارات احیای دریاچه‌ارومیه بوده است.

حسن‌خانی با انتقاد از عملکرد دولت قبل درباره احیای دریاچه ارومیه گفت: حتی یک مستند از تلاش دولت قبلی برای احیای دریاچه ارومیه وجود ندارد.

وی اضافه کرد: دولت یازدهم از ابتدای روی کار آمدن اهتمام جدی به احیای دریاچه ارومیه داشته و اقدامات عملی و برنامه‌های فرهنگی متعددی برای احیای دریاچه ارومیه اجرا کرده است.

فرماندار ارومیه ادامه داد: از سال 93 اقدامات متعددی برای احیای دریاچه  آغاز شده و قطعا ایراداتی هم وجود داشته اما نباید کلیت موضوع را زیر سوال برد بلکه باید نسبت به برطرف کردن ایرادات قدم‌های اساسی برداشت.

فرماندار تدبیر امید ارومیه وضعیت تثبیت در یاچه ارومیه هدر رفتن آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر