کد خبر: 391088 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد از عملکرد برخی دستگاه های اجرایی و شرکت های خدمات رسان این استان در ارتباط با حمایت نکردن از صنعت و فراهم کردن فرصت های شغلی انتقاد کرد.

لهراسب باقری در گفت و گو با ایلنا از یاسوج گفت: متاسفانه برخی از دستگاه های اجرایی و شرکت های خدمات رسان کهگیلویه و بویراحمد برای ایجاد بسترهای اشتغال زایی در این استان با بخش خصوصی همکاری های لازم را بعمل نمی آورند.

وی با تشریح آخرین وضعیت کارخانه قند یاسوج، اظهارداشت: ماه گذشته با حضور خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، "غلام محمد زارعی" عضو کمیسیون صنعت و معدن در مجلس شورای اسلامی، قدرت الله حبیبی مدیرعامل کارخانه قند یاسوج، صابر آزادوار، مدیرعامل کارخانه بین المللی دنا صنعت یاسوج و اینجانب باهدف فراهم کردن بسترهای لازم برای تسریع در راه اندازی کارخانه قند یاسوج برگزار شد.

رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد افزود: در آن نشست مقرر شد دستگاه های اجرایی و شرکت های خدمات رسان نسبت به دریافت مطالبات خود از کارخانه یاسوج تا یک سال آینده صبوری به خرج داده و مطالبات شان را دریافت نکنند.

باقری با اظهار تاسف از اینکه تاکنون چنین اقدامی صورت نگرفته، خاطرنشان کرد: در کمتر از گذشت 2 هفته از آن نشست، "اداره کل تامین اجتماعی" مبلغی معادل 657 میلیون تومان از حساب کارخانه قند یاسوج نزد بانک تجارت کسر نمود.

وی گفت: شرکت نفت کهگیلویه و بویراحمد نیز مدیرعامل کارخانه قند یاسوج را بابت طلب 385 میلیون تومانی به دادگاه فراخوانده و هرروز مدیرعامل این کارخانه گرفتار راهروهای دادگاه است.

رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد افزود: شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد  هم بابت طلب 350 میلیون تومانی خود روزانه در حال پیگیری بوده و فشارهای فراوانی به مدیرعامل کارخانه قند یاسوج در این ارتباط وارد می کند.

باقری با تاکید براینکه در نشست ستاد تسهیل و کارگروه اشتغال کهگیلویه و بویراحمد اسناد مصوبات استمهال یکساله بابت بدهی های شرکت فرآورده های کارخانه قند یاسوج موجود است، تصریح کرد: مدیرعامل این کارخانه هم اکنون با نگرانی ها و مشکلات فراوانی  دست و پنجه نرم می کند.

وی گفت: این مدیران هم اکنون سبب کندی در ادامه فعالیت روبه جلو کارخانه قند یاسوج شده اند و ادامه این روند نیز اجازه فراهم نمودن فرصت های شغلی در آینده نزدیک را نمی دهد.

رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد افزود: مدیرانی که در آن نشست مصوبات را امضاء زده اند اکنون توجهی به آن مصوبات نمی کنند و ما امروز شاهد مشکلاتی در این ارتباط هستیم.

باقری از خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواست بطور ویژه به این موضوع ورود کرده و دستور اجرایی کردن مصوبات نشست ستاد تسهیل و کارگروه اشتغال این استان بویژه مصوبه استمهال یک ساله به کارخانه قند یاسوج را صادر کند.

به گزارش ایلنا از یاسوج، بیش از 10 سال می باشد که کارخانه قند یاسوج از فعالیت کاری خود بازمانده و حدود یک ماه است که بخش خصوصی بومی در کهگیلویه و بویراحمد مسوولیت از سرگرفتن فعالیت های این کارخانه را برعهده گرفته است.

بخش خصوصی کارخانه قند یاسوج قول ایجاد 500 فرصت شغلی جدید در صورت راه اندازی کارخانه بعد از 10 سال را داده است.

بنظر می رسد دستگاه های اجرایی و شرکت های خدمات رسان کهگیلویه و بویراحمد باید به نحو شایسته ای با بخش خصوصی در این زمینه همکاری کنند.

اشتغال بخش خصوصی قند کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر