کد خبر: 263685 A

استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: با بودجه ۱۲۰ میلیارد تومانی شهرداری که فقط پول یک پروژه است، راه به جایی نخواهیم برد و مردم باید مشارکت خوبی داشته باشند تا شهرداری نیز موفق شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد،، هوشنگ بازوند در آیین معارفه‎ شهردار خرم‎آباد با تشکر از شورای شهر برای انتخاب یحیی عیدی ‎بیرانوند اظهار کرد: عیدی ‎بیرانوند شهر خرم‎آباد را به خوبی می‌‎شناسد و امیدوارم منشأ خیر برای این شهر باشد و جا دارد از محمد مهرابی شهردار اسبق نیز که زحمات زیادی کشیدند، تشکر کنم.

وی با اشاره به نام‎گذاری سال ۹۴ با عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» تأکید کرد: بدون شک رمز موفقیت استان ما در اجرایی شدن این شعار است و این موضوع اغراق نیست. شعار سال فرصت خوبی است و باید از آن ‌‌نهایت بهره را ببریم.

بازوند در ادامه بیان کرد: با توجه به تجربه‎ای که دارم احساس می‌‎کنم شهردار به پول احتیاج ندارد چون ثروت زیادی در اختیار دارد و باید تفکر کند که در چه جاهایی به پول نیاز ندارد. خوشبختانه این اتفاق در خرم‎آباد افتاده و الان چندین پروژه شروع شده که شهرداری برای آن‌ها هزینه‎ای نکرده و به درآمد پایدار تبدیل خواهند شد.

نماینده‎ عالی دولت در لرستان با تأکید بر اینکه درآمدهای غیرپایدار به شهر لطمه می‌‎زند، تصریح کرد: در بحث ماده ۱۰۰ نباید جسم شهر به فروش برسد، چون در این صورت زندگی برای شهروند‌ها سخت و آرامش آنان سلب می‌‎شود. یک شهردار خوب باید آرامش و آسایش مردم را تأمین کند و امید می‌‎رود شهردار جدید این موارد را مدنظر قرار دهد.

وی با اشاره به رودخانه خرم‎آباد خاطرنشان کرد: شهرداری با بودجه‎ای که داشت نمی‌‎توانست آن را تعیین تکلیف کند و در سفر هیئت دولت به استان ساماندهی رودخانه به وزارت راه و شهرسازی واگذار شد که قرار است ۱۰ کیلومتر آن ساماندهی شود. این رودخانه فرصت خوبی است و اگر از آن به درستی استفاده نکنیم به تهدید تبدیل خواهد شد.

بازوند با تأکید بر جذب سرمایه‎گذار گفت: از آقای عیدی ‎بیرانوند می‌‎خواهیم که شرایط را برای این کار فراهم کند، اگر موانع را برداریم قطعاً سرمایه‎گذاری صورت می‌‎گیرد. یک شهر وقتی خوب می‌‎شود که شهروندهای پولداری داشته باشد و شهردار باید کاری کند در سال‎جاری دو تا سه ساعت چرخه‎ی اقتصادی شهر بیشتر شود که با نورافشانی خیابان شهدا این امر می‌سر شده و در بقیه مناطق شهر نیز باید این کار اجرا شود.

استاندار لرستان در ادامه صحبت‎‌هایش تأکید کرد: با بودجه ۱۲۰ میلیارد تومانی شهرداری که فقط پول یک پروژه است، راه به جایی نخواهیم برد و مردم باید مشارکت خوبی داشته باشند تا شهرداری نیز موفق شود.

وی با بیان اینکه جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز باید گرفته شود، اذعان کرد: اگر کمیسیون ماده ۵ خوب عمل کند مناطق حاشیه‎نشین و سکونت‎گاه‎های غیررسمی بیشتر نمی‌‎شوند و ساخت و سازهای غیرمجاز به معضل تبدیل نخواهند شد و شهرداری باید در این راستا فعالیت بهتری داشته باشد.

بودجه پول درآمد دولت سرمایه شورای شهر شهرداری معارفه وزارت راه و شهرسازی هیئت دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر