کد خبر: 262122 A

اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی در خراسان رضوی؛

مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: میزان بازدیدهای گروه‌های نظارتی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی از ابتدای اجرای طرح تشدید نظارت بر تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی در ایام نوروز به بیش از 5 هزار و 100 مورد رسید.

به گزارش ایلنا از مشهد، مجید روحانی نژاد افزود: با توجه به ضرورت تامین سلامت و امنیت غذایی زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی ثامن الحجج، امام رضا علیه السلام، هیچ‌گونه اغماضی در مورد متخلفان نشده و با افرادی که امنیت و سلامت غذایی جامعه را به مخاطره بیندازند با همکاری دستگاه قضایی به شدت برخورد خواهیم کرد.

روحانی نژاد افزود: در این راستا از 25 اسفندماه که آغاز اجرای طرح نظارتی دامپزشکی که با 116 اکیپ و حضور 232 نفر کارشناس بوده 23 متخلف به مراجع قضایی معرفی شده و ضمن پلمب 2 مرکز متخلف، به 131مورد شکایات مردمی نیز پاسخ داده شده است.

وی افزود: تمامی کشتارگاه‌های دام و طیور استان تحت نظارت کامل دامپزشکی بوده و مصرف کنندگان می‌توانند محصولات این مراکز را با اطمینان کامل مصرف کنند مشروط بر اینکه به نشان دامپزشکی و نیز تاریخ تولید و انقضای محصول دقت کافی را داشته باشند.

روحانی نژاد در تکمیل مباحث خود یادآور شد؛ طی مدت یاد شده با نظارت کارشناسان دامپزشکی، به ترتیب؛3 و 15 تن از محصولات غیر بهداشتی در سطح کشتارگاه‌های دام و طیور ضبط شده و از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی نیز 9 تن غیرقابل مصرف تشخیص داده شده و ضمن ضبط این مجموعه از ورود آنها به بازار مصرف جلوگیری شده است.

امام رضا ایام نوروز جامعه خراسان رضوی دستگاه قضایی سلامت مشهد نظارت امنیت دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر