کد خبر: 260918 A

فرمانده قرارگاه سازندگی کوثرسپاه:

فرمانده قرارگاه سازندگی کوثرسپاه گفت: شهید املاکی فرمانده خوب و توانمندی در عملیات والفجر 10 بود که بر اثر استفاده دشمن از بمب شیمیایی در همین عملیات به شهادت رسید.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از لنگرود، سردار سید ضیاء‌الدین حزنی عصر امروز در همایش «بازکاوی نقش لشکر قدس در عملیات والفجر 10» در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر با اشاره به عملیات والفجر 10 تصریح کرد: انجام این عملیات موجب تقویت روحیه رزمندگان شد.

وی با بیان اینکه ما در عملیات والفجر 10 به عنوان لجستیک بودیم، افزود:از یگان دواب «چهارپا» برای بردن تجهیزات و مواد غذایی استفاده می شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی کوثرسپاه با تاکید بر اینکه مسیر عملیات مذکور بسیار صعب‌العبور بود، ادامه داد: در شرایط سخت اقدام به آبرسانی، مهمات‌رسانی و... شد که با اصرار شهید املاکی این پشتیبانی‌ها صورت گرفت.

وی یادآور شد: تجهیزات نیروهای ما نسبت به تجهیزات دشمن قابل مقایسه نبود.

حزنی با بیان اینکه در عملیات والفجر10 کاری نشدنی  با رشادت رزمندگان انجام شد، گفت: شهید املاکی فرمانده خوب و توانمندی در عملیات والفجر 10 بود.

وی اقتدار فرماندهان در عملیات ها را مهم دانست و اذعان کرد: این اقتدار به رزمندگان روحیه می دهد.

فرمانده قرارگاه سازندگی کوثرسپاه افزود: نحوه پشتیبانی در دفاع مقدس مهم بود و امکانات جمهوری اسلامی ایران قابل مقایسه با لشکریان عراقی نبود.

به گفته وی، شهید املاکی بر اثر استفاده دشمن از بمب شیمیایی در عملیات والفجر 10 به شهادت رسید.

حزنی با بیان اینکه ما در عملیات والفجر 10 هر پنج دقیقه از «قاطر» برای حمل بار استفاده می‌کردیم، یادآور شد: رشادت های رزمندگان در عملیات های مختلف به ویژه عملیات والفجر 10 بی نظیر و ایثارگونه بود.

 

اداره فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران دفاع مقدس مواد غذایی توانمندی عملیات فرمانده شهید والفجر املاکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر