کد خبر: 260650 A

شهردارخرم‌آباد:

شهردار خرم‌آباد نارضایتی خود را از نظافت سطح شهر اعلام کرد و گفت: برای بالا بردن کیفیت و افزایش سطح رضایت مردم، نظافت منطقه 3 را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا ازخرم آباد، یحیی عیدی بیرانوند شهردار خرم‌آبادیی عیدی‌ بیرانوند شب گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه‌ لرستان گفت: بدهی شهرداری خرم‌آباد به اشخاص حقیقی و حقوقی را 48 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: طی دو ماه گذشته توانستیم مطالبات کارکنان، کارگران و پیمانکاران مناطق سه گانه خرم‌آباد را پرداخت کنیم و فقط مطالبات پیمانکار فضای سبز باقی مانده است.

سرپرست شهرداری خرم‌آباد در ادامه سخنان خود هدف از راه‌اندازی شهرداری‌های نواحی را صاحب‌دار کردن شهر دانست و بیان داشت: با این کار برآنیم نظارت و کنترل را افزایش دهیم و از بدنه‌ی متراکم شهرداری خرم‌آباد استفاده‌ی بهینه کنیم. می‌خواهیم از نیروهای ستاد کاسته و به نیروهای صف بیافزاییم.

عیدی‌بیرانوند به بودجه‌ی 138 میلیاردی شهرداری خرم‌آباد اشاره و تصریح کرد: با این بودجه که 37 میلیارد آن حقوق و دستمزد است نباید از شهرداری انتظار جهش سریع داشت.

وی معابر خاکی خرم‌آباد را 120 کیلومتر اعلام کرد و گفت: برای رفع این مشکل به 50 میلیارد تومان نیاز داریم که امیدواریم اعضای شورای اسلامی شهر با مصوبه جدی به مدیریت شهرداری کمک کنند.

سرپرست شهرداری خرم‌آباد از به روز بودن آمار و اطلاعات شهری خبر داد و گفت: ما با عزمی راسخ بر مشکلات شهر فائق خواهیم آمد و معتقدیم این کار شدنی است؛ اما نیازمند همکاری بیشتر اصحاب رسانه، شورای اسلامی شهر و دیگر دستگاه‌های ذیربط هستیم.

عیدی بیرانوند افزود: با فراهم آوردن بستری آرام و انجام کار کارشناسی می‌توان مشکلات را مرتفع نمود.

وی همچنین به وضعیت پل‌های سطح شهر خرم‌آباد اشاره کرد و بیان داشت: ساماندهی پل 9‌دی شروع شده و پل مازیار نیز تا دو ماه آینده افتتاح می‌شود.

سرپرست شهرداری خرم‌آباد همچنین نارضایتی خود را از تنظیف سطح شهر اعلام کرد و گفت: برای بالا بردن کیفیت و افزایش سطح رضایت مردم، تنظیف منطقه 3 را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

عیدی‌بیرانوند با بیان اینکه اگر مطالبات پیمانکاران به موقع پرداخت نشود نباید انتظار کار خوب داشت، افزود: امیدواریم با پرداخت مطالبات این عزیزان شاهد عملکرد بهتری از آن‌ها باشیم.

وی در ادامه به وضعیت حمل‌و‌نقل عمومی خرم‌آباد اشاره کرد و اظهار داشت: برای نوسازی ناوگان حمل‌‌ونقل عمومی خرم‌آباد مذاکراتی با بانک شهر صورت گرفته و در این راستا 500 دستگاه تاکسی پراید و سمند خریداری شده است که به صورت تمام قسط به متقاضیان واگذار خواهد شد.

وی از نیروی‌ انسانی متراکم در بدنه‌ شهرداری خرم‌آباد، وجود بدهی زیاد و عدم مشارکت مردم  به عنوان مشکلات پیش‌روی مدیریت شهری یاد کرد و افزود: ما برای مرتفع شدن این مشکلات نیازمند همراهی مردم هستیم.

سرپرست شهرداری خرم‌آباد در ادامه سخنان خود از افتتاح کارخانه کمپوست در 20 فروردین 94 خبر داد و گفت: این کارخانه با سرمایه‌گذاری 2.5 میلیاردی ماهانه 35 میلیون درآمد دارد که زمینه‌ی اشتغال 40 نفر را فراهم می‌آورد.

عیدی‌بیرانوند بر ضرورت فرهنگ‌سازی در خصوص همکاری شهروندان با شهرداری تأکید کرد و افزود: متأسفانه مردم با شهرداری همکاری نمی‌کنند حتی در برخی موارد اجازه عبور یک رشته سیم برق از زمین‌شان را به ما نمی‌دهند. انتظار ما از شهروندان بیشتر از این‌هاست.

سرپرست شهرداری خرم‌آباد از شب‌ها به عنوان بخشی از زندگی مردم نام برد و گفت: در این راستا اقدام به چراغانی در سطح شهر نمودیم.

عیدی‌بیرانوند با بیان این که شهرداری برای خرم‌آباد برنامه‌های خوبی در نظر گرفته است، افزود: ساماندهی ورودی‌ها و بلوارها، رنگ‌آمیزی، جمع‌آوری دکه‌های مزاحم و تابلوهای ناهنجار در سطح شهر، کاشت نهال و ایجاد فضای سبز از جمله‌ی این برنامه‌هاست.

سرپرست شهرداری خرم‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مدیریت شهری به مسافران نوروزی خدمات رایگان ارائه می‌کند.

عیدی‌بیرانوند ادامه داد: برای اسکان مسافران نوروزی 4 کمپ در پارک‌های نسترن، شریعتی، کیو و بانوان خرم‌آباد در نظر گرفته شده است.

وی با اعلام این که خدماتی چون؛ چادر و پتو رایگان در اختیار مسافران نوروزی قرار می‌گیرد، اذعان کرد: هدف ما جذب گردشگر است.

عیدی‌بیرانوند گفت: پیش بینی ما این است که 70 هزار مسافر نوروزی در خرم‌آباد اسکان یابند.

 

 

اسکان مسافران نوروزی اعضای شورای اسلامی شهر بخش خصوصی تاکسی درآمد زمین سه گانه شورای اسلامی شهر شهرداری کارشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر